Trasa wylotowa z Warszawy do Raszyna: 22 chętnych na budowę

2012-05-07 11:26
droga ekspresowa autostrada
Autor: GDDKiA

W 2015 roku zostanie wybudowana trasa wylotowa z Warszawy do Raszyna. Inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzył propozycje przetargowe na projekt budowlany i wykonawczy w ramach zadania. W postępowaniu wzięło udział 22 wykonawców.

Trasa wylotowa Warszawy
Autor: GDDKiA Nowa trasa wylotowa Warszawy

W marcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na projekt budowlany i wykonawczy na trasę wylotową z Warszawy do Raszyna. Postępowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Swoje propozycje złożyły 22 firmy.

Przeczytaj również: Aquapark w Koszalinie. Odwołanie w przetargu na budowę

Przetrag na projekt budowlany i wykonawczy

W ramach zadania zostanie wybudowana droga ekspresowa od węzła Opacz do węzła Paszków wraz z odcinkiem drogi od węzła Paszków od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 721 oraz budowę węzłów drogowych: Sokołowska i Janki Małe. Projekt budowlany obejmuje także MOP i obiekty inżynieryjne. Termin składania wniosków minął 4 maja. Teraz GDDKiA sprawdza złożone dokumentacje. Wykonawcy, którzy spełnią warunki udziału i uzyskają najwyższą liczbę punktów zostaną zaproszeni do składania propozycji w kolejnym etapie postępowania. Generalna Dyrekcja chce podpisać umowę z wykonawcą w listopadzie.

Przetarg na projekt budowlany i wykonawczy - złożone propozycje >>

Droga ekspresowa odciąży ruch

Droga Raszyn-Janki łączy drogę krajową nr 7 i nr 8 i tym samym tworzy wspólny wjazd do Warszawy. Obecnie jest to najbardziej obciążona trasa w kraju, po której w ciągu doby porusza się ponad 61 tys. pojazdów. Trasa wylotowa na odcinku od ul. Łopuszańskiej do Raszyna, zmniejszy dziennie natężenie ruchu o ok. 25 tys. Inwestor prognozuje, że w 2025 roku, ruch spadnie nawet o 50 tys. pojazdów na dobę. Droga ekspresowa ma zostać wybudowana w 2015 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej