Aquapark w Koszalinie. Odwołanie w przetargu na budowę

2012-05-02 13:29
Aquapark w Koszalinie
Autor: Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie Aquapark w Koszalinie - wizualizacja

Aquapark w Koszalinie to jedna z kluczowych miejskich inwestycji, która ma zostać zrealizowana w 2014 roku. Inwestor, Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie wybrał w przetargu generalnego wykonawcę budowy. Kornas Development - jedna z firm, która brała udział w postępowaniu odwołała się od wyniku. Teraz sprawę zbada KIO.

Aquapark w Koszalinie to jedna z priorytetowych inwestycji komercyjnych dla miasta. Prace nad projektem trwały od 2009 roku. Inwestor przedsięwzięcia Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie, wybrał 20 kwietnia w przetargu generalnego wykonawcę budowy.

Przetarg na Aquapark w Koszalinie. Więcej >>

Przetarg na aquapark

Zwycięska firma to Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego NR 2 Wrobis, której kosztorys opiewał na ponad 84,7 mln złotych netto. Przypomnijmy, że w przetargu wzięło udział 12 firm, w tym spółka Kornas Development z Kołobrzegu, która złożyła propozycję na kwotę 68,9 mln złotych. Zamawiający (ZOS) odrzucił ten kosztorys z uwagi na zbyt niską cenę. Kołobrzeska spółka złożyła do Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie, 27 kwietnia odwołanie, kwestionujące zasadność odrzucenia propozycji, która zdaniem wykonawcy była tańsza od złożonej przez zwycięski Wrobis. Komisja przetargowa argumentowała swoją decyzję powołując się na formalne braki złożonej przez Kornas Development propozycji oraz merytoryczną oceną biegłych, którzy uznali, że podana przez wykonawcę kalkulacja cenowa jest za niska w stosunku do budowy aquaparku. Z usadanieniem ZOS Kornas Development się nie zgadza. Jej sprzeciw rozpozna teraz Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) przy Urzędzie Zamówień Publicznych.

Aquapark w Koszalinie

Aquapark zostanie wybudowany we wschodniej części miasta, u zbiegu ulic Gdańskiej, Rolnej i Mikołaja Kopernika. Inwestycja zostanie zrealizowana na 7 hektarowej działce (pomiędzy Górą Chełmską, a drogą krajową nr 6). Obiekt zostanie wyposażony, m.in. w kryte pływalnie, baseny zewnętrzne, sauny oraz jacuzzi. Ponadto, aquapark będzie miał salony SPA, siłownię oraz fitness. Na terenie kompleksu zostaną wybudowane lokale usługowe (salony kosmetyczne i fryzjerskie, pokoje rehabilitacji oraz lokalne gastronomiczne). Na terenie aquaparku zostanie wybudowany parking na 350 miejsc. Inwestor projektu Zarząd Obiektów (ZOS) Sportowych na inżynierem kontraktu wybrał Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji z Bydgoszczy. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę. Budowa ma ruszyć w tym roku. Za projekt architektoniczny aquaparku odpowiada Pracownia Architektoniczna Płaskowicki & Partnerzy z Warszawy. Zespół projektowy został wyłoniony w konkursie. Pływalnia zostanie oddana do użyku w 2014 roku. Wartość inwestycji to ponad 84 mln złotych, z czego 8 mln to unijne dofinansowanie.

Koszaliński aquapark

Nazwa: Aquapark w Koszalinie
Lokalizacja: Koszalin, zbieg ulic: Gdańskiej, Rolnej i Mikołaja Kopernika (woj. zachodniopomorskie)
pow. całkowita [m2]: 18 123
pow. zabudowy [m2]: 5 388
kubatura [m3]: 23 9603
Realizacja: 2012-2014
Stan inwestycji: planowana

Inwestor: Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie
Inwestor zastępczy: Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji z Bydgoszczy
Projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna Płaskowicki & Partnerzy z Warszawy
Generalny wykonawca: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 Wrobis SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej