Trasa Sucharskiego za dotacje

2012-06-22 11:04
Budowa drogi ekspresowej
Autor: GDDKiA

Jeszcze w 2012 roku zostanie wybudowana w Gdańsku Trasa Sucharskiego. Miasto otrzymało unijne dotacje w kwocie ponad 370 mln złotych na realizację projektu.

W Gdańsku od 2011 roku, budowana jest Trasa Sucharskiego. Projekt otrzymał dotacje z unijnych funduszy w kwocie 378 mln złotych. Umowę o dofinansowanie 19 czerwca, parafowali prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz oraz Paweł Szaciłło, dyrektor Centrum Unijnych Projektów. Całkowity koszt budowy to blisko 473 mln złotych.

Przeczytaj również: NFOŚiGW: dotacje na kolektory słoneczne

Trasa Sucharskiego

Trasa Sucharskiego budowana jest od czerwca ubiegłego roku. Inwestycja o długości 8,2 km realizowana jest w trzech etapach. Pierwszy o długości 2,944 km, biegnie od Obwodnicy Południowej Gdańska do węzła Elbląska, kolejny o długości 2,692 km prowadzi od węzła Wosia Budzysza do węzła Ku Ujściu. Ostatni, trzeci fragment drogi o długości 2,65 km jest już gotowy i przebiega od węzła Ku Ujściu do Terminalu Promowego Westerplatte.

Trasa Sucharskiego i dwóch wykonawców

Za każdy budowany odcinek odpowiada inny wykonawca. Etap I od czerwca 2011 buduje Budimex. Natomiast za drugą część przeprawy i wybudowaną trzecią odpowiada Skanska. Oba budowane od czerwca 2011 roku fragmenty trasy mają być gotowe w grudniu 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej