Trasa Sucharskiego za dotacje

2012-06-22 11:04
Budowa drogi ekspresowej
Autor: GDDKiA

Jeszcze w 2012 roku zostanie wybudowana w Gdańsku Trasa Sucharskiego. Miasto otrzymało unijne dotacje w kwocie ponad 370 mln złotych na realizację projektu.

W Gdańsku od 2011 roku, budowana jest Trasa Sucharskiego. Projekt otrzymał dotacje z unijnych funduszy w kwocie 378 mln złotych. Umowę o dofinansowanie 19 czerwca, parafowali prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz oraz Paweł Szaciłło, dyrektor Centrum Unijnych Projektów. Całkowity koszt budowy to blisko 473 mln złotych.

Przeczytaj również: NFOŚiGW: dotacje na kolektory słoneczne

Trasa Sucharskiego

Trasa Sucharskiego budowana jest od czerwca ubiegłego roku. Inwestycja o długości 8,2 km realizowana jest w trzech etapach. Pierwszy o długości 2,944 km, biegnie od Obwodnicy Południowej Gdańska do węzła Elbląska, kolejny o długości 2,692 km prowadzi od węzła Wosia Budzysza do węzła Ku Ujściu. Ostatni, trzeci fragment drogi o długości 2,65 km jest już gotowy i przebiega od węzła Ku Ujściu do Terminalu Promowego Westerplatte.

Trasa Sucharskiego i dwóch wykonawców

Za każdy budowany odcinek odpowiada inny wykonawca. Etap I od czerwca 2011 buduje Budimex. Natomiast za drugą część przeprawy i wybudowaną trzecią odpowiada Skanska. Oba budowane od czerwca 2011 roku fragmenty trasy mają być gotowe w grudniu 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej