Termomodernizacja szkół na Mazowszu za unijne dotacje

2012-09-06 16:52
Termomodernizacja
Autor: Termoorganika

Kolejne szkoły w Płońsku czeka termomodernizacja. Samorząd Województwa Mazowieckiego podpisał umowę na dofinansowanie projektu ze środków unijnych. Całkowita wartość przedsięwzięcia to blisko 3 mln złotych.

W 2010 roku rozpoczęła się termomodernizacja płońskich szkół. Dotychczas inicjatywa objęła cztery placówki. Teraz przyszedł czas na kolejne. Samorząd Województwa Mazowieckiego podpisał 31 sierpnia umowę o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych.

Przeczytaj również: Rewitalizacja fabryki kabli za unijne dotacje

Przeznaczone unijne dotacje na ten cel to 1,4 mln złotych. Dokument podpisali członek zarządu Województwa Mazowieckiego - Wiesław Raboszuk i Burmistrz Miasta i Gminy Płońsk Andrzej Pietrasik. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2,9 mln złotych.

Które szkoły obejmie termomodernizacja?

Projektem objęte zostaną - Szkoła Podstawowa Nr 3 i Gimnazjum Nr 1 w Płońsku oraz budynek byłej szkoły w Goszczycach Średnich w gminie Baboszewo. Wstępnie szacuje się, że dzięki termomodernizacji koszty związane z ogrzewaniem budynków oraz zapotrzebowaniem na energię cieplną zmniejszą się o blisko 50 proc. w skali roku. Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku obejmie głównie docieplenie ścian zewnętrznych. Budynek wybudowany został w latach 1967-68 w tradycyjnej technologii. Obecnie jest ogrzewany z Miejskiego Systemu Ciepłowniczego. Przewiduje się, że po przeprowadzeniu termomodernizacji o blisko połowę zmniejszy się roczne zapotrzebowanie szkoły na energię. Trzecim i ostatnim budynkiem jest jest Gimnazjum Nr 1 w Płońsku, która zakłada przebudowę centralnego ogrzewania i instalacji elektrycznej.

Termomodernizacja szkół na Mazowszu za unijne dotacje
Autor: Samorząd Województwa Mazowieckiego (www.mazovia.pl)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej