Targi mieszkaniowe na stadionie PGE Narodowy w Warszawie

2017-03-22 16:24
Targi Muratora Expo
Autor: Murator EXPO

Ci, którzy chcieliby kupić mieszkanie za kredyt z dopłatą w programie "Mieszkanie dla młodych", nie mogą już zbyt długo odwlekać decyzji. W jej podjęciu pomoże być może wizyta na targach mieszkaniowych, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Targi Muratora Expo
Autor: Murator EXPO

Swoją mieszkaniową ofertę zaprezentują m.in. APM Development, Bouygues Immobilier Polska, Marvipol, Port Praski, Radius Projekt, Robyg, Soho Factory oraz Yareal. Z kolei informacji kredytowej udzielą doradcy, m.in. z Credits, Jacek Kur Doradcy Kredytowi, Murator FINANSE, Negocjatornia, Zarządzanie i Pośrednictwo Magdalena Nikiel-Tucholska) oraz banki i eksperci w Centrum Bezpłatnych Porad.

- Każdy z odwiedzających znajdzie lokum dostosowane do swoich potrzeb. Ponadto można będzie przeprowadzić symulację wysokości i warunków kredytu oraz ocenić ryzyko zakupu mieszkania, dowiedzieć się od czego zależy wartość zabezpieczenia kredytu, jak uniknąć rejestrów kredytowych – informuje Magdalena Izdebska z Muratora Expo, organizatora targów. Dodaje, że inwestorzy zainteresowani zakupem mieszkania na wynajem będą mogli poradzić się ekspertów ze Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

- Specjaliści Stowarzyszenia omówią najważniejsze kwestie dotyczące zakupu mieszkania na wynajem: kupić czy wynająć - zestawienia kosztów, najem: umowy i podatki, obsługa i zarządzanie najmem, specjalne oferty inwestycyjne, oferty kredytowania – mówi Magdalena Izdebska.

Dodajmy, że w ofercie wielu deweloperów można jeszcze znaleźć mieszkania, które można kupić za kredyt z dopłatą w programie „Mieszkanie dla młodych” („MdM”). Problem w tym, że szybko kurczy się pula pieniędzy na tego typu dopłatę, która może zastąpić wymagany przez banki wkład własny.

Główny analityk Expander Advisors Jarosław Sadowski zwraca uwagę, że obecnie można starać się jedynie o dopłaty wypłacane dopiero w przyszłym roku. W dodatku, z szacunków Expandera wynika, że możliwość składania wniosków zostanie zablokowana już w kwietniu lub maju. Blokada ta zostanie zdjęta dopiero w styczniu 2018 r. Wtedy udostępniona zostanie ostatnia pula dopłat (381 mln zł). Po jej wykorzystaniu program „MdM” zostanie ostatecznie zakończony. - Podobnie jak to miało miejsce w tym roku, pieniądze najprawdopodobniej zostaną rozdysponowane w niecały miesiąc. Stanie się tak, gdyż wtedy będzie je można wykorzystać m. in. na zakup mieszkań z rynku wtórnego. Obecnie wnioski są składane głównie przez osoby kupujące mieszkania nowe, będące jeszcze w budowie. W takiej sytuacji dla sprzedającego nie jest bowiem problemem, że część ceny (kwotę dopłaty) dostanie dopiero w 2018 r. – wyjaśnia Sadowski z Expandera.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej