SWISS KRONO pomaga szpitalom nie tylko materialnie

2020-05-28 10:15
łóżko szpitalne
Autor: SWISS KRONO Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim otrzyma od SWISS KRONO 15 łóżek o wartości 214 tys. zł, w które wyposaży oddział neurologiczny

Producent płyt i wyrobów drewnopochodnych przeznaczył 500 tys. zł na pomoc szpitalom w województwie lubuskim. Środki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia, sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla personelu placówek. Ale to nie jedyna pomoc SWISS KRONO dla szpitali...

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Firma wielokrotnie angażowała się w pomoc szpitalom z okolicy, jednak po raz pierwszy robi to na tak dużą skalę.

- W podejmowanych przez nas działaniach prospołecznych zawsze na pierwszym miejscu stawiamy lokalną społeczność. Tutaj działamy od początku, wiele zawdzięczamy naszym pracownikom, którzy tu mieszkają i mają tu rodziny, stąd naturalna decyzja o pomocy szpitalom w województwie lubuskim - dodaje Jarosław Masina, rzecznik prasowy SWISS KRONO.

Wsparcie dla szpitali

105. Kresowy Szpital Wojewódzki oraz Szpital na Wyspie otrzymają od firmy po 100 tys. zł na specjalistyczne urządzenia medyczne i wyposażenia. Z kolei 21 maja 2020 Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu otrzymał od SWISS KRONO ponad 22 tony płyt meblowych ze swojego asortymentu. Przedmiot darowizny zostanie wykorzystany do prac remontowych i wyposażenia w meble wnętrz szpitalnych.

 

Darowizna, przekazana szpitalowi w Poznaniu to płyty SWISSCDF przeznaczone na wykonanie ścianek działowych oraz płyty wiórowe laminowane przeznaczone na wykonanie mebli, o całkowitej wartości ponad 50 tysięcy złotych. - Z tej kwoty 25 tys. zł trafi do Żagańsko-Żarskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym ze Schorzeniami Układu Oddechowego. Jesteśmy w trakcie finalizacji darowizny. Mamy również zadeklarowaną pomoc od Urzędu Miejskiego w Żarach, w wysokości 100 tys. zł. Za otrzymane środki planujemy zakupić: dyfuzory do dezynfekcji, respiratory przenośne, środki do dezynfekcji, pakiety ochrony osobistej, maseczki z filtrem HEPA - wylicza Deniz Mrozik, rzeczniczka wojskowej lecznicy.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim otrzyma 15 łóżek o wartości 214 tys. zł, w które wyposaży oddział neurologiczny.

Firma przekazała ponadto 100 tys. zł na specjalistyczne urządzenia medyczne oraz wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze.

Z kolei 21 maja 2020 Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu otrzymał od SWISS KRONO ponad 22 tony płyt meblowych ze swojego asortymentu. Płyty, o całkowitej wartości ponad 50 tysięcy złotych, zostaną wykorzystane do prac remontowych i wyposażenia w meble wnętrz szpitalnych. Płyty SWISSCDF przeznaczone zostaną na wykonanie ścianek działowych, a płyty wiórowe laminowane zostaną przeznaczone na wykonanie mebli. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej