SWISS KRONO pomaga szpitalom nie tylko materialnie

2020-05-28 10:15
łóżko szpitalne
Autor: SWISS KRONO Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim otrzyma od SWISS KRONO 15 łóżek o wartości 214 tys. zł, w które wyposaży oddział neurologiczny

Producent płyt i wyrobów drewnopochodnych przeznaczył 500 tys. zł na pomoc szpitalom w województwie lubuskim. Środki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia, sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla personelu placówek. Ale to nie jedyna pomoc SWISS KRONO dla szpitali...

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Firma wielokrotnie angażowała się w pomoc szpitalom z okolicy, jednak po raz pierwszy robi to na tak dużą skalę.

- W podejmowanych przez nas działaniach prospołecznych zawsze na pierwszym miejscu stawiamy lokalną społeczność. Tutaj działamy od początku, wiele zawdzięczamy naszym pracownikom, którzy tu mieszkają i mają tu rodziny, stąd naturalna decyzja o pomocy szpitalom w województwie lubuskim - dodaje Jarosław Masina, rzecznik prasowy SWISS KRONO.

Wsparcie dla szpitali

105. Kresowy Szpital Wojewódzki oraz Szpital na Wyspie otrzymają od firmy po 100 tys. zł na specjalistyczne urządzenia medyczne i wyposażenia. Z kolei 21 maja 2020 Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu otrzymał od SWISS KRONO ponad 22 tony płyt meblowych ze swojego asortymentu. Przedmiot darowizny zostanie wykorzystany do prac remontowych i wyposażenia w meble wnętrz szpitalnych.

 

Darowizna, przekazana szpitalowi w Poznaniu to płyty SWISSCDF przeznaczone na wykonanie ścianek działowych oraz płyty wiórowe laminowane przeznaczone na wykonanie mebli, o całkowitej wartości ponad 50 tysięcy złotych. - Z tej kwoty 25 tys. zł trafi do Żagańsko-Żarskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym ze Schorzeniami Układu Oddechowego. Jesteśmy w trakcie finalizacji darowizny. Mamy również zadeklarowaną pomoc od Urzędu Miejskiego w Żarach, w wysokości 100 tys. zł. Za otrzymane środki planujemy zakupić: dyfuzory do dezynfekcji, respiratory przenośne, środki do dezynfekcji, pakiety ochrony osobistej, maseczki z filtrem HEPA - wylicza Deniz Mrozik, rzeczniczka wojskowej lecznicy.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim otrzyma 15 łóżek o wartości 214 tys. zł, w które wyposaży oddział neurologiczny.

Firma przekazała ponadto 100 tys. zł na specjalistyczne urządzenia medyczne oraz wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze.

Z kolei 21 maja 2020 Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu otrzymał od SWISS KRONO ponad 22 tony płyt meblowych ze swojego asortymentu. Płyty, o całkowitej wartości ponad 50 tysięcy złotych, zostaną wykorzystane do prac remontowych i wyposażenia w meble wnętrz szpitalnych. Płyty SWISSCDF przeznaczone zostaną na wykonanie ścianek działowych, a płyty wiórowe laminowane zostaną przeznaczone na wykonanie mebli. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej