Stara Kablownia. Fabryka kabli zmieni się w centrum handlowe

2012-01-13 14:09
Centrum handlowe Stara Kablownia
Autor: www.starakablownia.pl centrum handlowe Stara Kablownia - wizualizacja

Dawna fabryka kabli w Czechowicach-Dziedzicach zostanie przebudowana na obiekt usługowo-handlowy. Centrum handlowe Stara Kablownia będzie inwestycją wybudowaną z zachowaniem postindustrialnej architektury obiektu. Galeria handlowa zostanie oddana do użytku pod koniec 2012 roku.

Śląsk zyska kolejne centrum handlowe. W aglomeracji bielskiej w Czechowicach-Dziedzicach zostanie wybudowana galeria handlowa Stara Kablownia. Nazwa obiektu brzmi zaskakująco, ale związana jest z terenem, na którym powstanie. Centrum handlowe będzie budowane na działce, gdzie od 1927 roku działała fabryka kabli.

Przeczytaj również: Centrum handlowe Vis-a-vis w Radomiu

Centrum handlowe Stara Kablownia - opis

Centrum handlowe Stara Kablownia zostanie wybudowane przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Galeria handlowa będzie obiektem wielkopoziomowym, o powierzchni całkowitej 19 tys. m2. Centrum handlowe powstanie, w samym sercu miasta w pobliżu dworca PKP i PKS, przy drodze krajowej nr 1. Powierzchnia użytkowa obiektu będzie miała 14 tys. m2

W galerii handlowej zaplanowano liczne lokalne handlowo-usługowe, centrum rozrywki (kino, ośmiotorowa kręgielnia, klub muzyczny, bilard) oraz przestrzeń gastronomiczną. Jedną z większych atrakcji kompleksu będzie własny browar.

Koncepcja architektoniczna budynku jest ściśle związana z historą miejsca. Projekt architektoniczny centrum został opracowany z wykorzystaniem postindustrialnego charakteru fabryki.

Całkowity koszt inwestycji to 50 mln złotych. Inwestorem obiektu jest spółka B.J.G. Nieruchomości. Za projekt architektoniczny galerii odpowiada pracownia ABM Tadeusz Kempa z Bielska-Białej. Generalny wykonawca inwestycji nie jest jeszcze znany. Galeria Stara Kablownia ma zostać oddana do użytku w IV kwartale tego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej