Stadion Narodowy: za 150 dni otwarcie?

2011-04-01 17:48
Budowa Stadionu Narodowego w Warszawie
Autor: NCS

Znamy datę otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie. Dokładnie za 150 dni, 27 sierpnia br. o godzinie 20.00, na stadionie 55 tysięcy widzów doświadczy niesamowitej energii, "Energii pokoleń"! Czas do imprezy odliczać będzie specjalnie do tego przygotowany zegar. Tymczasem...

Tymczasem w niektórych mediach ukazały się informacje, że Stadion Narodowy nie będzie gotowy na czas. Z anonimowych wypowiedzi kilku podwykonawców wynika, że na obiekcie są opóźnienia niemożliwe już do nadrobienia. Stadion nie będzie gotowy w czerwcu w zakresie, a jakim zobowiązaliśmy się UEFA. Zapytaliśmy o te doniesienia rzecznika spółki Narodowe Centrum Sportu, ale na razie odpowiedzi brak.

Zobacz także: Most Północny powinien być na czas

Wobec tych doniesień zachowujemy optymizm - oficjalna ceremonia otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie, której scenariusz został wyłoniony w drodze ogólnopolskiego konkursu, będzie niepowtarzalnym widowiskiem, pełnym zaskakujących efektów specjalnych, niesamowitej choreografii i muzyki, na miarę tego nowoczesnego i wyjątkowego Stadionu. Będzie to niezapomniany spektakl, podczas którego wytworzy się niezwykła energia, nawiązując do hasła imprezy: "Energia Pokoleń - spektakl o pasji, marzeniach i emocjach".

W komunikacie NCS o tym wydarzenieu czytamy: "Będzie to innowacyjne widowisko, które zmieni Stadion Narodowy w arenę tętniącą życiem, na której rozegra się historia pełna radości, namiętności i pasji tworzenia, opowiedziana za pomocą harmonijnie połączonych obrazów i dźwięków..."

I tak ma być!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej