Spalarnia odpadów w Białymstoku za środki z NFOŚiGW

2012-03-12 15:51
spalarnia odpadów w Białymstoku. NFOŚiGW przeznaczył środki na budowę
Autor: NFOŚiGW

W Białymstoku zostanie wybudowana spalarnia odpadów. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) udzielił pożyczki na realizację inwestycji w kwocie ponad 300 mln złotych. Spalarnia będzie obsługiwała Białystok oraz dziewięć pobliskich gmin.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zadecydował o udzieleniu pożyczki w kwocie 310 mln złotych, na wybudowanie spalarni odpadów dla aglomeracji Białostockiej. Umowa o udzieleniu pożyczki została zawarta 6 marca.
Dokument podpisali Małgorzata Skucha - zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW oraz ze strony beneficjenta Przedsiębiorstwa "LECH" Alina Pisiecka - wiceprezes zarządu i Janusz Marek Szymczukiewicz - prezes. Przypomnijmy, że inwestycja otrzymała w październiku 2011 roku, unijne dofinansowanie o wartości 210 mln złotych.

Przeczytaj również: Kraków: spalarnia odpadów za środki z NFOŚiGW

Spalarnia odpadów w Białymstoku

Spalarnia odpadów w Białymstoku to inwestycja, w ramach której zostanie przebudowany istniejący zakład termicznego unieszkodliwiania odpadów. Ponadto, zadanie obejmuje wybudowanie nowego pola składowego oraz rozbudowanie i zmodernizowanie istaniejącego Zakładu Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. Ta część przedsięwzięcia zakłada wybudowanie kompostowni, składowiska i sortowni. Inwestycja zwiększy moc przerobową zakładu w Hryniewiczach oraz przyczyni się do zmniejszenia udziału odpadów składowanych w odniesieniu do ilości odpadów dostarczanych z 94,4 proc. do 12,2 proc. Projekt obejmuje Białystok oraz dziewięć pobliskich gmin miejsko-wiejskich: Czarna Białostocka, Choroszcz, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Juchnowiec Kościelny, Michałowo, Supraśl, Wasilków i Zabłudów).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej