Spalarnia odpadów: Budimex buduje na Podlasiu

2012-08-31 16:00
Odpady
Autor: brak danych

W Białymstoku zostanie wybudowana spalarnia odpadów. Inwestycję o wartości ponad 300 milionów złotych zrealizuje Budimex. Spalarnia ma zostać wybudowana za trzy lata.

Konsorcjum Budimeksu tworzone przez CESPA (Hiszpania), Keppel Seghers (Belgia) zostało 26 czerwca wybrane w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie zakładu unieszkodliwiania odpadów na Podlasiu. 

Przeczytaj również: Kotły gazowe idealnie dopasowane do instalacji grzewczej

W ramach inwestycji zostanie wybudowana spalarnia odpadów w Białymstoku. Zamawiający - Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne „LECH” podpisało umowę z wykonawcą 31 sierpnia.

Przetarg na budowę spalarni

Roboty budowlane o wartości 333 mln złotych mają rozpocząć się od razu po podpisaniu umowy z wykonawcą. Realizacja ma zostać ukończona w grudniu 2015 roku.  Budimex pokonał w przetargu Rafako oraz dwa inne konsorcja, które reprezentowali Astaldi i Polimex-Mostostal. Najwyższa złożona propozycja przekraczała budżet inwestora (Przedsiębiorstwo "LECH") o 30 tys. złotych. Przypomnijmy, że projekt otrzymał wsparcie finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Śrdowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w kwocie 310 mln złotych. Spalarnia oprócz Białegostoku będzie obsługiwała 9 pobliskich gmin.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej