Sortownia odpadów w Lubawce za dofinansowanie z WFOŚiGW

2012-08-09 10:37
Sortownia odpadów w Lubawce za dofinansowanie z WFOŚiGW
Autor: WNFOŚiGW we Wrocławiu Podpisanie umowy o dofinansowanie

W IV kwartale 2012 roku zostanie wybudowana sortownia odpadów w Lubawce na Dolnym Śląsku. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WNFOŚiGW) we Wrocławiu przyznał dofinansowanie na realizację 30-milionowej inwestycji.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu przekazał dofinansowanie w kwocie 20 mln złotych na realizację w dwóch ratach.

Pierwsza w wysokości 5 mln złotych sfinansuje inwestycję, a druga o wartości ponad 16 mln zapewni spółce płatności do momentu wypłaty dotacji przyznanej z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zobacz również: Rewitalizacja fabryki kabli za unijne dotacje

Umowa o dofinansowanie została podpisana 1 sierpnia przez Marka Mielczarka, prezesa WFOŚiGW i Andrzeja Wojdyłłę, prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sanikom w Lubawce.

Sortownia odpadów w Lubawce

Sortowania odpadów pochłonie 30 mln złotych. Docelowo zakład obsłuży 15 tys. mieszkańców z 17 gmin na terenie Sudetów Wschodnich. Sortownia w ciągu roku przetworzy blisko 38 tys. ton odpadów. Do zakładu będą trafiały odpady z Lubawki oraz Bolkowa, Kamiennej Góry, gminy wiejskiej Kamienna Góra, Marciszowa i Mieroszowa. Zakład będzie obsługiwał także Stare Bogaczowice, Czarny Bór, Boguszowe Gorce, Jawor, Męcinki, Mściwojową, Paszowice, Wądroż Wielki, Wojcieszową, Pielgrzymki i Świerzawy. Sortownia ma zostać wybudowana w listopadzie 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej