Sortownia odpadów w Lubawce za dofinansowanie z WFOŚiGW

2012-08-09 10:37
Sortownia odpadów w Lubawce za dofinansowanie z WFOŚiGW
Autor: WNFOŚiGW we Wrocławiu Podpisanie umowy o dofinansowanie

W IV kwartale 2012 roku zostanie wybudowana sortownia odpadów w Lubawce na Dolnym Śląsku. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WNFOŚiGW) we Wrocławiu przyznał dofinansowanie na realizację 30-milionowej inwestycji.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu przekazał dofinansowanie w kwocie 20 mln złotych na realizację w dwóch ratach.

Pierwsza w wysokości 5 mln złotych sfinansuje inwestycję, a druga o wartości ponad 16 mln zapewni spółce płatności do momentu wypłaty dotacji przyznanej z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zobacz również: Rewitalizacja fabryki kabli za unijne dotacje

Umowa o dofinansowanie została podpisana 1 sierpnia przez Marka Mielczarka, prezesa WFOŚiGW i Andrzeja Wojdyłłę, prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sanikom w Lubawce.

Sortownia odpadów w Lubawce

Sortowania odpadów pochłonie 30 mln złotych. Docelowo zakład obsłuży 15 tys. mieszkańców z 17 gmin na terenie Sudetów Wschodnich. Sortownia w ciągu roku przetworzy blisko 38 tys. ton odpadów. Do zakładu będą trafiały odpady z Lubawki oraz Bolkowa, Kamiennej Góry, gminy wiejskiej Kamienna Góra, Marciszowa i Mieroszowa. Zakład będzie obsługiwał także Stare Bogaczowice, Czarny Bór, Boguszowe Gorce, Jawor, Męcinki, Mściwojową, Paszowice, Wądroż Wielki, Wojcieszową, Pielgrzymki i Świerzawy. Sortownia ma zostać wybudowana w listopadzie 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej