Sklep PGG - sprawdź ceny węgla i warunki promocji. W lipcu będzie drożej!

2024-06-25 16:05
sklep pgg cennik
Autor: PGG SA Sklep PGG - ceny węgla w czerwcu 2024

Węgiel w sklepie PGG można teraz kupić na kod rabatowy taniej o 150 zł. Taka promocja na węgiel obowiązuje tylko w czerwcu. W lipcu ceny węgla w sklepie PGG będą już wyższe. Jakie są aktualne ceny węgla w sklepie PGG? Ile kosztuje transport ze sklepu PGG?

Spis treści

 1. W sklepie PGG promocja na węgiel
 2. Aktualne ceny węgla w sklepie PGG
 3. Jak kupić węgiel w PGG z dostawą?
 4. Ile kosztuje transport ze sklepu PGG?

W sklepie PGG promocja na węgiel

Na czym polega promocja sklepu PGG pod hasłem  „Wiosenne Rabaty 2024”? W czerwcu tonę węgla można kupić taniej o 150 zł. Warunkiem skorzystania z promocji jest podanie kodu rabatowego PGG202406 oraz zakup co najmniej dwóch ton węgla.

Na lipiec również przewidziana jest promocja, ale nieco mniejsza. Podając kod rabatowy, obowiązujący w lipcu, będzie można zaoszczędzić na tonie węgla już nie 150 zł a 100 zł. Przy zakupie również minimum dwóch ton opału.

Aktualne ceny węgla w sklepie PGG

Sprawdziliśmy ceny węgla w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej. 25 czerwca na półkach e-sklepu dostępnych kilka sortymentów węgla opałowego sprzedawanego luzem, jak i w workach. Są też sortymenty, które nie są dostępne. Podajemy przykładowe ceny węgla za tonę:

 • Karolinka Groszek paczkowany - 1650 zł, z kodem rabatowym 1500 zł
 • Kostka - Marcel luz - 1200 zł, z kodem rabatowym 1050 zł,
 • Orzech Piast luz - 1100 zł, z kodem rabatowym 950 zł,
 • Orzech - Staszic-Wujek luz - 1170 zł, z kodem rabatowym 1020 zł.
sklep pgg cennik
Autor: PGG SA Ceny węgla w sklepie PGG w czerwcu Link: powiększ cennik

Jak kupić węgiel w PGG z dostawą?

Aby kupić węgiel w sklepie internetowym PGG, należy założyć konto. Węgiel można kupić z dostawą do domu - kurierem (dotyczy sortymentu węgla konfekcjonowanego, czyli w opakowaniach) lub przez Kwalifikowanego Dostawcę Węgla (dotyczy zakupu węgla luzem). Warto pamiętać, że podane ceny węgla na stronie PGG będą finalnie wyższe właśnie o koszt dostawy, a ten zależy o odległości od kopalni czy składu węgla.

Trzeba też wiedzieć, że opał dostarczany jest wyłącznie w dni robocze. Do miejsca wyładunku musi prowadzić droga twarda, wolna od zakazów czy ograniczeń ruchu umożliwiająca swobodny wjazd i rozładunek pojazdu dostawczego o DMC powyżej 3,5 tony (w przypadku firmy kurierskiej).

sklep pgg ceny
Autor: PGG SA Ceny węgla w PGG w czerwcu Link: powiększ cennik

Ile kosztuje transport ze sklepu PGG?

Węgiel kupiony w sklepie internetowym PGG można odebrać na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem kuriera,
 • Kwalifikowanych Dostawców Węgla, a teraz także
 • bezpośrednio na kopalni.

Dostępne opcje dostawy są wskazane przy każdym produkcie. Dostawa węgla kurierem możliwa jest dla węgla sprzedawanego na palecie 1000 kg. W takiej formie, w sklepie internetowym PGG jest oferowany węgiel workowany (50 worków x 20 kg na palecie) i węgiel luzem w big bagach (1 big bag 1000 kg).

Cena transportu węgla za pośrednictwem kuriera jest stała w całej Polsce i wynosi 250 zł/t.

Po przekazaniu towaru z kopalni PGG firmie kurierskiej szacowany czas dostawy wynosi 5 dni roboczych.

Z kolei dostawa do KDW węgla kupionego w e-sklepie PGG jest różna i zależy od odległości składu KDW od kopalni. Termin odbioru węgla (liczony od daty wpływu środków na konto sprzedawcy) wynosi do 60 dni. W uzasadnionych przypadkach może zostać skrócony, lub przedłużony za zgodą obu stron. O szczegółach odbioru węgla informuje KDW, bezpośrednio kontaktując się z kupującym.

PGG sklep
Autor: PGG SA Ceny węgla w czerwcu Link: powiększ cennik

Źródło: PGG SA

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej