Samsung przekazał pralki i suszarki dla ratowników medycznych

2020-04-02 12:34
Samsung przekazał pralki i suszarki dla ratowników medycznych
Autor: Samsung Ratownicy medyczni z pralkami Samsung

Higiena w warunkach epidemii ma szczególnie znaczenie. Pralki i suszarki do ubrań Samsung pomogą ratownikom medycznym dyżurującym w najbardziej obciążonych stacjach wyczekiwania utrzymać czystość i sterylność mundurów. Samsung przekazał urządzenia Związkowi Zawodowemu Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy „Meditrans”.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

W czasie epidemii ratownicy medyczni znajdują się na pierwszej linii frontu – niosąc pomoc potrzebującym, są szczególnie narażeni na kontakt z koronawirusem. Dlatego konieczne jest, aby odzież, w której ratownicy pracują, gwarantowała im bezpieczeństwo. Specjalne umundurowanie wymaga częstego prania w wysokiej temperaturze, która pozwala pozbyć się zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Stacje ratownictwa medycznego muszą zatem posiadać sprzęt, który umożliwi szybkie czyszczenie i suszenie mundurów. Dlatego firma Samsung przekazała Związkowi Zawodowemu Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy „Meditrans” pralki pozwalające na dokładne pranie ubrań oraz suszarki, dzięki którym mundury będą dużo szybciej gotowe do ponownego użycia.

W tym trudnym dla wszystkich czasie ważne jest, abyśmy wzajemnie sobie pomagali i reagowali na potrzeby tych, którzy odgrywają kluczową rolę w niesieniu pomocy w czasie epidemii – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Pralki i suszarki Samsung zostaną rozdzielone pomiędzy warszawskie stacje wyczekiwania, które przyjmują najwięcej zgłoszeń interwencyjnych.

Bardzo dziękujemy firmie Samsung za przekazanie sprzętu. Dla nas ważne jest to, że są to urządzenia wysokiej klasy, posiadające takie parametry, które pozwalają na utrzymanie mundurów ratowników w absolutnej czystości i sterylności. Pralki i suszarki trafią do najbardziej obciążonych stacji wyczekiwania, które każdego dnia przyjmują po kilkadziesiąt interwencji – powiedział Karol Bielski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “Meditrans” SP ZOZ w Warszawie. - Dzięki temu, że ratownicy będą mieli sprzęt na miejscu, zminimalizujemy zagrożenie wynikające z konieczności przewożenia odzieży ochronnej i zyskamy na czasie. Cieszymy się, że Samsung dba o wspólne dobro i angażuje się w pomoc, dzięki której my możemy lepiej pracować.

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED oraz AGD.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej