Rozbudowa fabryki Electrolux. Skanska buduje na Dolnym Śląsku

2012-08-14 15:42
Fabryka Electrolux w Żarowie, Dolny Śląsk
Autor: materiały prasowe Electrolux Fabryka zmywarek Electrolux w Żarowie

Skanska pozyskała kontrakt o wartości 13 mln złotych, w ramach którego zostanie rozbudowana fabryka Electrolux w Żarowie na Dolnym Śląsku.

Podpisana 13 sierpnia, przez Skanska, umowa o generalne wykonawstwo obejmuje rozbudowę fabrki zmywarek firmy Electrolux.

Zobacz także: Archeologiczne znalezisko podczas budowy na Mazowszu

Skanska buduje dla Electroluxa

W ramach prac Skanska rozbuduje istniejącą halę o dodatkowe 5 tys. m2 powierzchni oraz parking dla aut dostawczych o kolejne stanowiska. Projekt o wartości 13 mln złotych brutto ma zostać ukończony w ciągu 6 miesięcy. Przypomnijmy, że rozbudowa hali produkcyjnej jest kolejnym projektem wykonawcy realizowanym dla Electroluxa. Pierwszym było wybudowanie w 2006 roku fabryki na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Rozbudowa fabryki

W ramach przedsięwzięcia wykonawca przebuduje część produkcyjną poprzez wprowadzenie śluzy załadowczej oraz przesunięcie ściany zewnętrznej oraz wymieni wszystkie instalacje w obiekcie na nowe.

Rozbudowa parkingu

Przebudowa parkingu zkałda wybudowanie dodatkowych 20 stanowisk dla cieżarówek oraz 111 dla aut osobowych włącznie z placem manewrowym o powierzchni 9,4 m2. Parking zostanie wyposażony w przystanek autobusowy dla pracowników Electrolux, osłony na kontenery z odpadami i wiaty wypoczynkowe. Zamontowane zostanie również nowe oświetlenie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej