Rozbudowa fabryki Electrolux. Skanska buduje na Dolnym Śląsku

2012-08-14 15:42
Fabryka Electrolux w Żarowie, Dolny Śląsk
Autor: materiały prasowe Electrolux Fabryka zmywarek Electrolux w Żarowie

Skanska pozyskała kontrakt o wartości 13 mln złotych, w ramach którego zostanie rozbudowana fabryka Electrolux w Żarowie na Dolnym Śląsku.

Podpisana 13 sierpnia, przez Skanska, umowa o generalne wykonawstwo obejmuje rozbudowę fabrki zmywarek firmy Electrolux.

Zobacz także: Archeologiczne znalezisko podczas budowy na Mazowszu

Skanska buduje dla Electroluxa

W ramach prac Skanska rozbuduje istniejącą halę o dodatkowe 5 tys. m2 powierzchni oraz parking dla aut dostawczych o kolejne stanowiska. Projekt o wartości 13 mln złotych brutto ma zostać ukończony w ciągu 6 miesięcy. Przypomnijmy, że rozbudowa hali produkcyjnej jest kolejnym projektem wykonawcy realizowanym dla Electroluxa. Pierwszym było wybudowanie w 2006 roku fabryki na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Rozbudowa fabryki

W ramach przedsięwzięcia wykonawca przebuduje część produkcyjną poprzez wprowadzenie śluzy załadowczej oraz przesunięcie ściany zewnętrznej oraz wymieni wszystkie instalacje w obiekcie na nowe.

Rozbudowa parkingu

Przebudowa parkingu zkałda wybudowanie dodatkowych 20 stanowisk dla cieżarówek oraz 111 dla aut osobowych włącznie z placem manewrowym o powierzchni 9,4 m2. Parking zostanie wyposażony w przystanek autobusowy dla pracowników Electrolux, osłony na kontenery z odpadami i wiaty wypoczynkowe. Zamontowane zostanie również nowe oświetlenie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej