ROBYG wspiera lekarzy i seniorów, a wszystkim udostępnia testy na obecność koronawirusa

2020-05-21 17:20
ROBYG pomaga
Autor: Fundacja z pompą Grupa ROBYG wsparła finansowo "Fundację z pompą", która przekazuje szpitalom m.in. środki ochrony osobistejrodki

Służba zdrowia w całej Polsce nieustająco zgłasza zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej, ale również na inne artykuły medyczne oraz sprzęt specjalistyczny. Do firm niosących pomoc dołączyła firma deweloperska Robyg, która pomaga nie tylko lekarzom.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Grupa ROBYG – od 15 maja cyklicznie do końca czerwca – udostępnia przed swoim budynkiem przy Al. Rzeczpospolitej mobilny punkt pobrań, gdzie można wykonać test na obecność koronawirusa lub podatności na zakażenie chorobą COVID-19. W mobilnym punkcie można kupić szybki test serologiczny na obecność przeciwciał IgM/IgG (SARS-CoV-2), test genetyczny na obecność wirusa w organizmie – wymaz z dróg oddechowych (metodą RTPCR, zgodnie z zaleceniami WHO) oraz pierwszy na świecie genetyczny Test na Podatność na Zakażenie chorobą COVID-19. Członkowie klubu ROBYG otrzymują 5% zniżki na wszystkie testy.

Wcześniej Grupa ROBYG zaangażowała się w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD wspiera lekarzy. Ale to tylko fragment działań firmy w walce z koronawirusem. ROBYG sfinansował zakup artykułów medycznych dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku (za kwotę 15 tys. zł) i zakup maseczek dla Fundacji z pompą na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (za kwotę 10 tys. zł). Firma dofinansowała też Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, wrocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, zakup bronchoskopu przez Klinikę Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku, i przekazała 20 tys. zł Wojewódzkiemu Szpitalowi Zakaźnemu w Warszawie. Ponadto ROBYG dofinansował posiłki dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy, wspiera akcję #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali. A w okresie świątecznym, w ramach akcji #WielkanocDlaSeniora, wraz z władzami warszawskiej dzielnicy Wilanów ROBYG pomógł posiłkami świątecznymi (przystawka, zupa, danie główne i ciasto) starszym mieszkańcom Wilanowa potrzebującym pomocy.

– Epidemia postawiła całą naszą społeczność – wszystkich Polaków – w trudnej sytuacji. Jednak każdy, kto ma tylko możliwości – tak jak ROBYG – angażuje się w pomoc i wsparcie potrzebujących. Odpowiedzialna i zaangażowana postawa towarzyszy naszej działalności we wszystkich miastach, w których budujemy osiedla. Od lat finansujemy liczne przedsięwzięcia edukacyjne, infrastrukturalne, kulturalne i społeczne. Bez wahania podjęliśmy zatem inicjatywy w tak ważnym momencie. Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc tam, gdzie byli najbardziej potrzebujący – mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu Grupy ROBYG.

Grupa ROBYG działa na rynku deweloperskim od 2000 roku, w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Mieszkańcom budowanych osiedli zapewnia innowacyjne rozwiązania technologiczne, które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań. Wszystkie osiedla mają doskonale zaprojektowaną zieleń, pełną instalację światłowodową, panele fotowoltaiczne, klimatyzację, elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne oraz system monitoringu znacząco podwyższający bezpieczeństwo. Wykorzystanie naturalnych zasobów (np. światła słonecznego) pozwala obniżyć czynsz i dbać o środowisko. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej