Przyłbice dla szpitali w 3D i żel do dezynfekcji rąk – tak pomaga Grupa Selena

2020-04-03 13:27
Selena pomaga
Autor: Selena Produkcja prototypowych masek z wymiennymi filtrami i przyłbice w 3D to inicjatywa pracowników Seleny w walce z koronawirusem

Produkcję przyłbic oraz masek z wymiennym filtrem rozpoczął jeden z pracowników Grupy Selena i bezpłatnie przekazuje je szpitalom. A w jednym z zakładów Seleny w błyskawicznym tempie uruchomiono linię do produkcji żelu do dezynfekcji rąk.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Łukasz Gruźlewski, informatyk w spółce Matizol z Grupy Selena

Autor: Selena

Łukasz Gruźlewski

– W Grupie Selena wszyscy staramy się zaangażować w pomoc w obecnej sytuacji. Akcja wsparcia szpitali była spontaniczna, ale bardzo szybko wprowadziliśmy ją w życie. Posiadam drukarkę 3D i wraz z kolegami, którzy także są w posiadaniu takiego sprzętu, rozpoczęliśmy druk przyłbic, by dać sprzęt szpitalom. Mamy materiał na około 10 000 przyłbic. Najbardziej w projekcie brakuje kolejnych drukarek, gdyż wydruk trwa około 1,5 godziny. Rozpocząłem też prototypowanie masek z wymiennymi filtrami – opowiada o swojej akcji Łukasz Gruźlewski, informatyk w spółce Matizol z Grupy Selena.

Kolejną inicjatywą Grupy Selena jest produkcja żelu do dezynfekcji rąk TYTAN HEALTH. Pierwsza partia produktu, łącznie 10 tys. opakowań (po 500 ml), zostanie przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali, gdzie firma ma swoje zakłady i centralę. Żel TYTAN HEALTH o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym uzyskał wymagane pozwolenia. Później żele wejdą także do oferty Grupy Selena i będzie można je kupić w ramach standardowych zamówień składanych w dziale handlowym. TYTAN HEALTH jest produkowany przez jeden z zakładów Grupy Selena – spółkę Libra.

Grupa Selena na bieżąco monitoruje sytuację związaną z rozwojem koronawirusa na świecie, a w szczególności w rejonach, gdzie ma swoje oddziały, spółki i fabryki. Specjalnie powołany zespół opracowuje procedury i wsparcie na wypadek konieczności wprowadzenia scenariuszy zabezpieczających tak, aby zminimalizować wpływ koronawirusa na prowadzoną przez firmę działalność. Grupa wprowadziła wiele procedur bezpieczeństwa i ochrony przed zakażeniami.

  • Zawieszone zostały wszelkie podróże służbowe do krajów znajdujących się na liście Ministerstwa Zdrowia, jako kraje położone w strefach zagrożenia infekcją.
  • Wprowadzono system pracy zdalnej – smart working wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Alternatywną i rekomendowaną formą spotkań są wideokonferencje online.
  • Na bieżąco monitorowany jest stan zdrowia pracowników.
  • Prowadzone są akcje edukacyjne, zwiększono dostępność środków antybakteryjnych i dezynfekujących dla pracowników w siedzibach firmy wraz z dodatkowymi instrukcjami BHP.
  • W zakładach produkcyjnych wprowadzono niezbędne procedury zmierzające do odizolowania zakładów od osób trzecich.
  • Przekazywanie bieżących informacji na temat najnowszych produktów i technologii wprowadzanych w tym roku będzie prowadzone w oparciu o rozwiązania cyfrowe.

– Pracownicy Grupy Selena są wielkimi społecznikami i angażują się w pomoc potrzebującym – zwłaszcza w obliczu bieżącej, trudnej sytuacji. Cenimy to i wspieramy, choć naszym priorytetem jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy i ciągłości produkcji. Kładziemy duży nacisk na zapewnienie dostaw surowców do zakładów produkcyjnych oraz regularnych dostaw produktowych do naszych spółek zagranicznych. Bezpieczeństwo pracowników i naszych współpracowników oraz klientów jest dla nas szczególnie ważne w tym czasie. Dlatego zdecydowaliśmy się na pracę w trybie smart working, aby ograniczyć kontakty między pracownikami i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirsuem. Jednak nie każdy rodzaj pracy można wykonywać z domu, tym bardziej dziękujemy wszystkim pracownikom z zakładów produkcyjnych Grupy Selena, którzy w tych trudnych czasach pozostali na swoich stanowiskach pracy, przestrzegając dodatkowych zaleceń sanepidu i WHO. Dzięki nim nasze produkty docierają na czas do klientów na ponad 100 rynkach – mówi Ilona Gajewska, PR&Communication Executive Manager w Grupie Selena.

Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 35 spółek w 17 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej