Przebudowa wiaduktu w Katowicach. PKP ogłosiły przetarg na roboty budowlane

2012-02-20 11:09
PKP
Autor: PKP SA

Wiadukt w Katowicach na linii Ligota - Nędza zostanie przebudowany. Zarząd PKP ogłosił przetarg na roboty budowlane w ramach inwestycji. Firmy mogą składać propozycje przetargowe do 1 marca 2012 roku.

Wiadukt kolejowy na Śląsku na linii Katowice Ligota - Nędza ze względu na zły stan techniczny zostanie przebudowany. Zarząd PKP ogłosił 15 lutego przetarg na roboty budowlane w ramach zadania.

Podmioty, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, mogą składać propozycje do dnia 1 marca do godz. 12.00.

Przeczytaj również: Zabytkowy dworzec w Brzegu. Remont zakończony. ZDJĘCIA

Przetarg na roboty budowlane - zakres

  • rozbiórka starej konstrukcji nośnej i podpór wraz z demontażem nawierzchni w torze,
  • budowa nowych przyczółków i skrzydeł, wykonanie i zabudowa nowej konstrukcji nośnej,
  • zabudowa nawierzchni na nowym obiekcie oraz przebudowa sieci trakcyjnej.

Inwestycja będzie realizowana na linii Katowice Ligota - Nędza na odcinku Leszczyny - Rybnik. Ze względu na zły stan techniczny konstrukcji stalowej, na wiadukcie w torze nr 1, zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Wiadukt po przebudowie

Po przebudowie podniesie się nośność obiektu w ciągu toru nr 1 oraz przywrócona zostanie prędkość rozkładowa do 80 km/h. Ponadto, zostanie zniesione ograniczenie prędkości dla samochodów ciężarowych pod wiaduktem. Projekt będzie realizowany w ramach programu inwestycyjnego "Udrożnienie podstawowych ciągów wywozowych ruchu towarowym na terenie Śląska".

Przetarg - szczegóły

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej