Poszkodowani przez EURO? Hydrobudowa ogłasza upadłość

2012-06-12 11:56
Nowa murawa na Stadionie Narodowym
Autor: NCS Stadion Narodowy gotowy na EURO 2012

Sąd Rejonowy w Poznaniu bardzo szybko (wniosek da sądu wpłynął 4 czerwca) przychylił się do wniosku spółki Hydrobudowa Polska o ogłoszenie upadłości z możliwością układu. Decyzja została wydana 11 czerwca i uprawomocni się w ciągu tygodnia.

Sąd zgodził się, by zachować dotychczasowy zarząd spółki, ale dodatkowo wyznaczył sędziego komisarza oraz nadzorcę sądowego.

Propozycje układowe z wierzycielami Hydrobudowy przygotowane są w dwóch podobnych wariantach, w drugim różnica polega na redukcji części zadłużenia oraz konwersję wierzytelności na akcje spółki.

Przeczytaj, jakie zarzuty wobec NCS odnoszące się do budowy Stadionu Narodowego ma Hydrobudowa Polska >>

W 100% mają być spłacone bez odsetek wierzytelności do 10 tys. zł. Należności w wysokości 80% otrzymają podwykonawcy z wierzytelnościami od 10 tys. - 1 mln zł. Ci, którym należy się powyżej 1 mln otrzymają tylko 44% swoich należności.

Przypomnijmy, że wraz z Hydrobudową Polska, wnioski o upadłość złożyły jeszcze dwie firmy Grupy PBG - PBG i Aprivia, gdyż wszystkie trzy tworzyły, ponosząc wspólną odpowiedzialność, konsorcja wykonawcze na duzych kontraktach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej