Polnord będzie budował z Elektrimem Port Praski

2012-06-06 13:03
Port Praski
Autor: JEMS Architekci Port Praski, koncepcja opracowana przez JEMS Architekci

W drugiej połowie 2012 roku, ma rozpocząć się zagospodarowanie Portu Praskiego. W ramach projektu prawobrzeżna Warszawa zostanie zaadaptowana na "miasto w mieście". Realizacja ma szansę stać się nową wizytówką stolicy. Wykonanie tej ambitnej inwestycji ma potrwać 10 lat. Inwestor, Elektrim podpisał porozumienie o współpracy ze spółką deweloperską Polnord na zrealizowanie wartego ponad 300 mln złotych przedsięwzięcia.

W październiku 2011, Elektrim wyszedł z odważną inicjatywą zagospodarowania terenów prawobrzeżnej Warszawy. Realizacja zakłada stworzenie nowej, samowystarczalnej przestrzeni, która będzie dysponowała mieszkaniami, przestrzenią biznesową oraz rekreacyjną.

Przeczytaj również: Carpathia Office House - GD&K Group zaoferuje nowe powierzchnie biurowe na warszawskim Powiślu

Inwestor, Elektrim podpisał ramową umowę o współpracy z deweloperem, Polnord. Dokument został zawarty 5 czerwca. Porozumienie ma na celu zrealizowanie pierwszego etapu budowy, obiektów mieszkaniowych z lokalami handlowo-usługowymi. Inwestycja zakłada zagospodarownie 40 tys. m2 powierzchni, ogranicznonej ulicami Okrzei, Sierakowskiego, Zamoyskiegio i Wrzesińską.
Koszt całego przedsięwzięcia to 320 mln złotych. Dla gdyńskiego dewelopera jest to drugi po Miasteczku Wilanów tak duży projekt.

Zagospodarowanie prawobrzeżnej Warszawy

Port Praski to inwestycja szczególna, w ramach, której prawobrzeżna Warszawa będzie "miastem w mieście". Realizacja zakłada zagospodarowanie terenów położonych w bliskim sąsiedztwie Wisły, (tuż doków starego portu rzecznego, pomiędzy Wybrzeżem Szeczeciński, ul. Jagielllońską i Zamoyskiego). W ciągu ostatnich lat pobliskie okolice portu zmieniają się nie do poznania - wybudowano Stadion Narodowy oraz budowana jest stacja metra o tej samej nazwie i jak widać, zmianom nie ma końca...

Port Praski, czyli "miasto w mieście"

Inwestycja, która będzie bez wątpienia jedną z największych zrealizowanych na Pradze w ciągu ostatnich lat. Port Praski będzie "miastem w mieście" - samowystarczalną przestrzenią, wyposażona w obiekty o wszytskich funkcjach. Inwestor prognozuje, że po metamorfozie praska przestrzeń, ma szansę zostać nową wizytówką Warszawy. Prot Praski. m.in. będzie tworzyć centrum biznesowo-handlowe, osiedle mieszkaniowe o 90 tys. m2 pow. użytkowej (Doki i Nowa Praga) oraz zaplecze rekreacyjne, tzw. Media Park oraz kładka pieszo-rowerowa, która połączy Port Praski z drugim brzegiem Wisły. Realizacja tych ambitnych planów ma potrwać od 8 do 10 lat, a pierwsze prace mają ruszyć w połowie 2012 roku. Wstępny projekt zagospodarowania Portu opracowała pracownia APA Wojciwechowski. Przypomnijmy, że jest to druga koncepcja, pierwszą zaproponowało biuro JEMS Architekci.

Port Praski (I etap)

Nazwa: Port Praski
lokalizacja: zbieg ulic: Okrzei, Jagiellońska, Zamoyskiego, Sierakowskiego i Wrzesińska, Warszawa-Praga, woj. mazowieckie
pow.użytkowa [m2]: 40.tys.
stan inwestycji: planowana
realizacja: początek IV kw. 2012

Inwestor: Elektrim
Projekt architektoniczny: biuro projektowe APA Wojciechowski
Generalny wykonawca: Polnord SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej