Politechnika Wrocławska zaprasza studentów, wykonawców i firmy budowlane na Dni Budowlańca

2012-03-16 16:04
Stal - ilość zamówień spada...
Autor: Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

Politechnika Wrocławska zaprasza studentów, pracowników i wszystkich związanych z branżą budowlaną na "Dni Budowlańca". Wydarzenie potrwa od 26 do 28 kwietnia na terenie Politechniki Wrocławskiej. W ramach przedsięwzięcia odbędą się, m.in. Targi Budowlane i Studencki Konkurs Mostów Stalowych 2012, podczas którego studenci z całej Polski, będą montować modele mostów, które sami zaprojektowali.

Politechnika Wrocławska oraz Uczelnianna Organizacja Studencka "Aktywni budowlańcy" zaprasza studentów, pracowników i osoby związane z branżą budowlaną na "Dni Budowlańca". Wydarzenie odbędzie się od 26 do 28 kwietnia na terenie politechniki wrocławskiej.

Przeczytaj również: Szkolenie dla studentów. Rusza "Akademia Murowania" Silka Ytong

Politechnika Wrocławska i Dni Budowlańca

Dni Budowlańca będą dwudniowym wydarzeniem, które odbędzie się od 26 do 28 kwietnia. Studenci kierunków budowlanych, pracownicy oraz inżynierowie budownictwa z pewnością znajdą coś dla siebie. W ramach inicjatywy odbędą sią Akademickie Targi Budowlane.

Student projektuje i montuje most

Bez wątpienia ciekawym wydarzeniem będzie Studencki Konkurs Mostów Stalowych (SKMS) 2012, w którym zmierzą się studenci uczelni technicznych z całego kraju. Warto zaznaczyć, że rywalizacja będzie się odbywać pomiędzy dwunastoma czteroosobowymi drużynami. Zawodnicy będą montować oraz próbnie obciążać zaprojektowane przez siebie i wykonane przez firmy modele mostów.

Konkurs SKMS 2012

Studencki Konkurs Mostów Stalowych (SKMS) ma na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności montażu w praktyce. Dodatkowo, rywalizacja odbywa się w warunkach zbliżonych do tych, w których przyszli inżynierowie będą się stykać w codziennej pracy. Konkurs ma za zadanie zwiększyć świadomość rzeczywistych problemów takich jak: ograniczenia przestrzenne, czy wytrzymałość materiałów, rozwija pracę zespołową i sprawdza możliwości organizacyjne przyszłych inżynierów. Współorganizatorem inicjatywy jest Samorząd Studencki Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Więcej o SKMS 2012 >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej