Politechnika Wrocławska zaprasza studentów, wykonawców i firmy budowlane na Dni Budowlańca

2012-03-16 16:04
Stal - ilość zamówień spada...
Autor: Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl

Politechnika Wrocławska zaprasza studentów, pracowników i wszystkich związanych z branżą budowlaną na "Dni Budowlańca". Wydarzenie potrwa od 26 do 28 kwietnia na terenie Politechniki Wrocławskiej. W ramach przedsięwzięcia odbędą się, m.in. Targi Budowlane i Studencki Konkurs Mostów Stalowych 2012, podczas którego studenci z całej Polski, będą montować modele mostów, które sami zaprojektowali.

Politechnika Wrocławska oraz Uczelnianna Organizacja Studencka "Aktywni budowlańcy" zaprasza studentów, pracowników i osoby związane z branżą budowlaną na "Dni Budowlańca". Wydarzenie odbędzie się od 26 do 28 kwietnia na terenie politechniki wrocławskiej.

Przeczytaj również: Szkolenie dla studentów. Rusza "Akademia Murowania" Silka Ytong

Politechnika Wrocławska i Dni Budowlańca

Dni Budowlańca będą dwudniowym wydarzeniem, które odbędzie się od 26 do 28 kwietnia. Studenci kierunków budowlanych, pracownicy oraz inżynierowie budownictwa z pewnością znajdą coś dla siebie. W ramach inicjatywy odbędą sią Akademickie Targi Budowlane.

Student projektuje i montuje most

Bez wątpienia ciekawym wydarzeniem będzie Studencki Konkurs Mostów Stalowych (SKMS) 2012, w którym zmierzą się studenci uczelni technicznych z całego kraju. Warto zaznaczyć, że rywalizacja będzie się odbywać pomiędzy dwunastoma czteroosobowymi drużynami. Zawodnicy będą montować oraz próbnie obciążać zaprojektowane przez siebie i wykonane przez firmy modele mostów.

Konkurs SKMS 2012

Studencki Konkurs Mostów Stalowych (SKMS) ma na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności montażu w praktyce. Dodatkowo, rywalizacja odbywa się w warunkach zbliżonych do tych, w których przyszli inżynierowie będą się stykać w codziennej pracy. Konkurs ma za zadanie zwiększyć świadomość rzeczywistych problemów takich jak: ograniczenia przestrzenne, czy wytrzymałość materiałów, rozwija pracę zespołową i sprawdza możliwości organizacyjne przyszłych inżynierów. Współorganizatorem inicjatywy jest Samorząd Studencki Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Więcej o SKMS 2012 >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej