Pol-Aqua przebuduje linię kolejową na Mazowszu

2012-09-05 14:15
Pol-Aqua przebuduje linię kolejową na Mazowszu
Autor: PKP PLK SA Stacja kolejowa Łuków

PKP ruszyły z modernizacją jednego z najważniejszych szlaków kolejowych w kraju. W ramach projektu zostanie przebudowana linia kolejowa relacji Siedlce - Biała Podlaska. Na wykonawcę zadania PKP wybrały konsorcjum, kórego liderem jest Pol-Aqua. Realizacja ma zostać ukończona w III kwartale 2015 roku.

W ramach przedsięwzięca zostanie przeprowadzona kompleksowa przebudowa linii kolejowej na terenie lokalnego centrum sterowania ruchem LCS Łuków. Polsko-hiszpańskie konsorcjum tworzone przez Pol-Aqua, Dragados, VIAS Y CONSTRUCCIONES i Electren zmodernizuje 78-kilometrowy odcinek kolejowy na linii Siedlce - Biała Podlaska. Umowa pomiędzy stronami została podpisana 30 sierpnia. Linia kolejowa ma zostać przebudowana w ciągu 35 miesięcy od daty zawarcia kontraktu. Koszt realizacji opiewa na ponad 427 mln złotych.

Przeczytaj również: Pol-Aqua przebuduje bulwary nad Odrą

Pol-Aqua buduje dla PKP

Konsorcjum przebuduje urządzenia sterowania ruchem, a także przeprowadzi roboty na trzech stacjach - Siedlce, Łuków i Międzyrzec Podlaski. W Siedlcach wykonawca wybuduje dwa tunele. Pierwszy - pod peronami dla pieszych a drugi - w ciągu ulicy Kilińskiego – będzie służył ruchowi samochodowemu i pieszym. Również w Łukowie zostanie przebudowana kładka dla pieszych i wybudowany zostanie wiadukt, którym pobiegnie droga wojewódzka.

W Międzyrzecu Podlaskim kładka będzie zastąpiona tunelem dla pieszych wybudowanym pod torami kolejowymi z dostępem do peronów. Na wszystkich stacjach zostaną wybudowane windy, które ułatwią poruszanie się osobom niepełnosprawnym, czy podróżnym z cięższym bagażem. Warto zaznaczyć, że projekt jest kontynuacją pierwszego etapu prac, który polegał na modernizacji torów między Siedlcami a Terespolem, zakończonego w 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej