Pol-Aqua przebuduje bulwary nad Odrą

2012-09-03 12:31
Pol-Aqua przebuduje bulwary nad Odrą
Autor: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Zabytkowe bulwary nad Odrą

Zabytkowe bulwary nad Odrą zostaną przebudowane. Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy, który zabezpieczy brzegi rzeki. Przebudowa zostanie przeprowadzona przez konsorcjum, którego liderem jest Pol-Aqua.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wybrał w przetargu firmę, która zabezpieczy śródmiejskie bulwary nad Odrą. 

Zobacz także: Zobacz, jakie będą bulwary nad Wisłą. GALERIA!

Zamawiający na wykonawcę zadania wybrał konsorcjum, które tworzy Pol-Aqua oraz hiszpańska spółka Dragados (główny udziałowiec Pol-Aqua). Umowa pomiędzy stronami została podpisana 31 sierpnia. Wykonawca zrealizuje roboty za 54,4 mln złotych w ciągu dwóch lat.

Bulwary nad Odrą a przebudowa

Inwestycja jest jedną z czterech projektu "Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego", który łącznie pochłonie blisko 1,4 mld złotych. W ramach zadania Pol-Aqua przeprowadzi przebudowę na odcinku Odry Śródmiejskiej, czyli na terenie zabytkowej części Wrocławia, gdzie znajdują się ubezpieczone brukiem skarpy, jak i kamienne i ceglane mury oporowe. Przedsięwzięcie ma na celu uporządkowanie i przywrócenie do właściwego stanu technicznego tej cennej zabudowy. Modernizacja zakłada również wykonanie prac (zostaną osadzone rurki drenarskie), które umożliwią stworzenie kolonii lęgowych dla jaskółek brzegówek wzdłuż naprawianego odcinka rzeki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej