PKP ogłosiły przetarg na budowę linii kolejowej

2012-08-14 16:55
Linia kolejowa Kraków-Rzeszów w przebudowie
Autor: PKP PLK SA

Linia kolejowa relacji Chorzów Batory - Tczew zostanie przebudowana. PKP ogłosiły przetarg na budowę w ramach tej inwestycji. Firmy zainteresowane postępowaniem mogą składać propozycje do 24 września.

Linia kolejowa na Śląsku relacji Chorzów Batory - Tczew zostanie przebudowana. PKP ogłosiły 14 sierpnia przetarg na budowę w ramach zadania. Podmioty, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, mogą składać kosztorysy do 24 września do godz. 9.00.

Przeczytaj również: Linia kolejowa Czempiń - Poznań zostanie przebudowana. PKP wybrały wykonawcę

Przetarg na budowę - zakres

Przedsięwzięcie zakłada wykonanie prac modernizacyjnych na trzech stacjach kolejowych: Babiak, Zryń i Piotrków Kujawski. Wybrany w przetargu wykonawca zostanie zobowiązany do przeprowadzenia prac, które obejmą: wymianę nawierzchni torowej na łącznej długości ponad 21 km, w tym wbudowanie warstwy filtracyjnej na długości ponad 8 km - na stacjach Babiak i Zaryń, szlakach Babiak- Zaryń, Piotrków Kujawski i Chełmce. Dodatkowo zwycięska firma będzie zobligowana do wymiany 18 sztuk rozjazdów wraz z wymianą podsypki tłuczniowej i wbudowaniem warstwy filtracyjnej.

Projekt zakłada również przebudowanie systemu odwodnienia (budowa drenażu, oczyszczenie i odbudowa rowów), wraz z wykonaniem prac towarzyszących w branży automatyki i elektroenergetycznej. Inwestycja ma zostać ukończona do 30 października 2013 roku.

Szczegółowe informacje o przetargu >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej