Linia kolejowa Czempiń - Poznań zostanie przebudowana. PKP wybrały wykonawcę

2012-08-14 13:07
PKP
Autor: PKP SA

Zarząd PKP rozstrzygnął przetarg na przebudowę układów torowych na odcinku Czempiń - Poznań. Linia kolejowa zostanie przebudowana kosztem ponad 720 mln złotych przez spółkę zależną od Polimexu-Mostostalu.

Dobiegł końca ogłoszony w lutym tego roku, przez PKP, przetarg na przebudowę układów torowych na odcinku Czempiń - Poznań. Linia kolejowa (E59) na tym odcinku zostanie przebudowana kosztem 721 mln złotych brutto przez konsorcjum, którego liderem jest Torpol (spółka zależna w 80 % od Polimexu-Mostostalu).

Przeczytaj również: Przebudowa linii kolejowej w Gdańsku. PKP szykują przetarg

Wykonawca zrealizuje zadanie we współpracy z ZRK-DOM i Intercor. Przypomnijmy, że jest to drugi wygrany przetarg przez Torpol na przebudowę linii kolejowej. W ramach pierwszego została zmodernizowana linia kolejowa E57 Rail Baltica.

Linia kolejowa Czempiń - Poznań a przebudowa

Celem przebudowy 32-kilometrowej linii kolejowej jest zapewnienie pasażerom szybkiego i bezpiecznego transportu kolejowego oraz dostosowanie linii do wymagań określonych w umowach międzynarodowych AGC i AGTC i umożliwi skrócenie czasu podróży i zwiększenie przepustowości. Inwestycja realizowana w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław – Poznań, etap III, odcinek Czempiń – Poznań” zostanie ukończona w 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej