Linia kolejowa Czempiń - Poznań zostanie przebudowana. PKP wybrały wykonawcę

2012-08-14 13:07
PKP
Autor: PKP SA

Zarząd PKP rozstrzygnął przetarg na przebudowę układów torowych na odcinku Czempiń - Poznań. Linia kolejowa zostanie przebudowana kosztem ponad 720 mln złotych przez spółkę zależną od Polimexu-Mostostalu.

Dobiegł końca ogłoszony w lutym tego roku, przez PKP, przetarg na przebudowę układów torowych na odcinku Czempiń - Poznań. Linia kolejowa (E59) na tym odcinku zostanie przebudowana kosztem 721 mln złotych brutto przez konsorcjum, którego liderem jest Torpol (spółka zależna w 80 % od Polimexu-Mostostalu).

Przeczytaj również: Przebudowa linii kolejowej w Gdańsku. PKP szykują przetarg

Wykonawca zrealizuje zadanie we współpracy z ZRK-DOM i Intercor. Przypomnijmy, że jest to drugi wygrany przetarg przez Torpol na przebudowę linii kolejowej. W ramach pierwszego została zmodernizowana linia kolejowa E57 Rail Baltica.

Linia kolejowa Czempiń - Poznań a przebudowa

Celem przebudowy 32-kilometrowej linii kolejowej jest zapewnienie pasażerom szybkiego i bezpiecznego transportu kolejowego oraz dostosowanie linii do wymagań określonych w umowach międzynarodowych AGC i AGTC i umożliwi skrócenie czasu podróży i zwiększenie przepustowości. Inwestycja realizowana w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław – Poznań, etap III, odcinek Czempiń – Poznań” zostanie ukończona w 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej