PKP budują wiadukt na Mazowszu

2012-08-30 16:17
Wiadukt w miejscowiości Jaktorów
Autor: PKP PLK SA Wiadukt w miejscowości Jaktorów

Zarząd PKP podpisał umowę z wykonawcą, który zaprojektuje i wybuduje wiadukt nad liniami kolejowymi w miejscowości Jaktorów na Mazowszu.

Zarząd PKP podpisał 28 sierpnia umowę z wykonawcą, w ramach której zostanie zaprojektowany i wybudowany wiadukt drogowy w ciągu ulicy Skokowskiego w miejscowości Jaktorów na Mazowszu. Docelowo wiadukt będzie przebiegał nad dwiema liniami kolejowymi - Centralną Magistralą Kolejową oraz trasą Łódź – Warszawa. Obiekt zastąpi przejazd kolejowy w poziomie szyn.

Przeczytaj również: Krzywy wiadukt pod Pabianicami

Budowa wiaduktu

Budowa wiaduktu w Jaktorowie realizowana jest w ramach prowadzonej przez kolejową spółkę przebudowy linii łączącej Warszawę i Łódź. Wartość projektu to ponad 13,5 mln złotych netto. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. „BANIMEX” (lider), PROMOST WROCŁAW oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego „EGBUD” (partnerzy).  Budowa wiaduktu ma zakończyć się w ciągu 2 lat od daty podpisania umowy.

PKP modernizują linię kolejową na Mazowszu

Przebudowa zakłada budowę trzech skrzyżowań dwupoziomowych na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki – Jaktorów. Prowadzone prace mają na celu zwiększenie prędkości pociągów pasażerskich do 160 km/h. Dzięki temu, czas przejazdu na odcinku Warszawa – Skierniewice skróci się z 41 min do 30 min. Prędkość pociągów towarowych wzrośnie natomiast do 120 km/h.

Wiadukt w miejscowości Jaktorów
Autor: PKP PLK SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej