PKP budują wiadukt na Mazowszu

2012-08-30 16:17
Wiadukt w miejscowiości Jaktorów
Autor: PKP PLK SA Wiadukt w miejscowości Jaktorów

Zarząd PKP podpisał umowę z wykonawcą, który zaprojektuje i wybuduje wiadukt nad liniami kolejowymi w miejscowości Jaktorów na Mazowszu.

Zarząd PKP podpisał 28 sierpnia umowę z wykonawcą, w ramach której zostanie zaprojektowany i wybudowany wiadukt drogowy w ciągu ulicy Skokowskiego w miejscowości Jaktorów na Mazowszu. Docelowo wiadukt będzie przebiegał nad dwiema liniami kolejowymi - Centralną Magistralą Kolejową oraz trasą Łódź – Warszawa. Obiekt zastąpi przejazd kolejowy w poziomie szyn.

Przeczytaj również: Krzywy wiadukt pod Pabianicami

Budowa wiaduktu

Budowa wiaduktu w Jaktorowie realizowana jest w ramach prowadzonej przez kolejową spółkę przebudowy linii łączącej Warszawę i Łódź. Wartość projektu to ponad 13,5 mln złotych netto. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. „BANIMEX” (lider), PROMOST WROCŁAW oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego „EGBUD” (partnerzy).  Budowa wiaduktu ma zakończyć się w ciągu 2 lat od daty podpisania umowy.

PKP modernizują linię kolejową na Mazowszu

Przebudowa zakłada budowę trzech skrzyżowań dwupoziomowych na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki – Jaktorów. Prowadzone prace mają na celu zwiększenie prędkości pociągów pasażerskich do 160 km/h. Dzięki temu, czas przejazdu na odcinku Warszawa – Skierniewice skróci się z 41 min do 30 min. Prędkość pociągów towarowych wzrośnie natomiast do 120 km/h.

Wiadukt w miejscowości Jaktorów
Autor: PKP PLK SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej