Pętla tramwajowa w Szczecinie do remontu. Przetarg na roboty rozstrzygnięty

2012-05-07 14:42
Pętla tramwajowa w Szczecinei do remontu
Autor: UM Szczecin Pętla tramwajowa w Lesie Arkońskim

Pętla tramwajowa w Lasku Arkońskim w Szczecinie zostanie wyremontowana. W ramach przedsięwzięcia inwestor, Tramwaje Szczecińskie wybrał w przetargu generalnego wykonawcę. Roboty wykona spółka z Krakowa. Koszt inwestycji to ponad 3 mln złotych.

Spółka Tramwaje Szczecińskie rozstrzygnęła 30 kwietnia przetarg na roboty budowlane w ramach remontu pętli tramwajowej w Lasku Arkońskim. Remont w ramach zadania wykona spółka ZUE z Krakowa.

Przeczytaj również: Zabytkowy dworzec w Białej Podlaskiej do remontu. PKP ogłosiły przetarg

Przetarg na remont - zakres

W ramach projektu zostanie wyremontowana pętla tramwajowa znajdująca się w okolicach Lasku Arkońskiego w Szczecinie. Roboty obejmą wymianę podłoża, naprawę oraz odbudowę torowiska o długości 200 metrów. Dodatkowo, zostanie przebudowana sieć trakcyjna oraz infrastruktura przystankowa.

Pętla tramwajowa a remont

Remont pochłonie blisko 3,3 mln złotych. Środki na realizację pochodzą z budżetu miasta. W przetargu zwycięska firma miała jednego rywala. Jeżeli nie będzie odwołań od wyniku postępowania, zamawiający podpisze umowę z ZUE. Wykonawca będzie miał 60 dni od daty podpisania umowy na zrealizowanie prac. Przedsięwzięcie będzie realizowane w trzech etapach:

  • etap I odcinek ul. Krasińskiego oraz ul. Niemierzyńska do granicy z projektem Obwodnicy Śródmiejskiej (na wysokości trafostacji ENEA przy ul. Niemierzyńskiej),
  • etap II ul. Arkońska od granicy z projektem Obwodnicy Śródmiejskiej (w rejonie wjazdu na teren Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej),
  • etap III ul. Arkońska od pętli tramwajowej Las Arkoński do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego (wraz ze skrzyżowaniem).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej