Zabytkowy dworzec w Białej Podlaskiej do remontu. PKP ogłosiły przetarg

2012-04-30 16:40
Dworzec w Białej Podlaskiej do remontu. PKP ogłosiły przetarg
Autor: PKP SA Dworzec w Białej Podlaskiej obecnie

Zabytkowy dworzec w Białej Podlaskiej zostanie wyremontowany. Zarząd PKP ogłosił przetarg na roboty budowlane w ramach projektu. Firmy, które są zainteresowane wzięciem udziału w postępowaniu mogą składać propozycje do 15 maja 2012 roku.

Zabytkowy dworzec w Białej Podlaskiej zostanie przebudowany. Zarząd PKP ogłosił 27 kwietnia przetarg na roboty budowlane w ramach zadania. Podmioty, które chcą wziąć udział w postępowaniu, mogą składać kandydatury do 15 maja, do godz. 12.15.

Przeczytaj również: Dworzec we Wrocławiu. Montaż secesyjnych witryn

Dworzec w Białaj Podlaskiej a remont

Przetarg obejmuje remont wpisanego do rejestru zabytków dworca w Białej Podlaskiej. Zamówienie zakłada, m.in.: przemurowanie kominów, wymianę elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo, wyłoniona w przetargu firma, będzie zobowiązana do zrealizowania przebudowy części pomieszczeń w budynku dworca, w tym kas biletowych, schodów i klatek schodowych. Roboty budowlane obejmą także przedudowę terenu wokół dworca. W ramach tego etapu prac, wybudowany zostanie nowy parkig oraz powstanie nowa nawierzchnia peronowa i komunikacyjna, zbudowane zostaną zewnętrzne pochylnie dla osób niepełnosprawnych. Zamawiający, spółka PKP przewiduje, że dworzec zostanie wyremontowany do końca lipca 2013 roku.

Remont dworca w Białej Podlaskiej - szczegółowe informacje >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej