Pentor bada rynek ociepleń

2011-11-22 15:12
Pentor bada rynek ociepleń
Autor: SSO Wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Systemów Ociepleń zbadania rynku ETICS podjął się TNS Pentor Poznań.

Do tej pory sektor ociepleń ścian zewnętrznych - nazywanych kiedyś BSO, a obecnie ETICS - nie dysponował niezależnymi analizami swojego rynku. Wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Systemów Ociepleń jego zbadania podjął się TNS Pentor Poznań.

Na projekt składa się analiza sektora producentów systemów ociepleń ETICS (skrót od External Thermal Insulation Composite System) oraz sondaż wśród firm wykonawczych specjalizujących się w robotach ociepleniowo-elewacyjnych.
- Projekt „Rynek ociepleń budynków w Polsce” to odpowiedź na potrzeby wielu uczestników rynku, aby stworzyć obiektywną i kompleksową charakterystykę branży pod względem najważniejszych parametrów – wyjaśnia Rafał Janowicz, prezes TNS Pentor Poznań.

Przeczytaj o europejskich standardach ETICS

Systemy ociepleń zostaną przebadane w dwóch edycjach. Zbierane pierwszych danych rozpoczęło się już w październiku b.r., a pierwsze wyniki będą znane już w grudniu. Kolejna odsłona projektu zaplanowana jest na wiosnę 2012 r. Cały raport powstanie w oparciu o wyniki badań rynku materiałów do ociepleń oraz ankiety przeprowadzonej wśród 1400 wykonawców. Projekt obejmuje m.in. analizę sprzedażową produktów i systemów, ocenę koniunktury w branży ociepleń i zachodzących w niej zmian oraz analizę pozycji rynkowej poszczególnych marek z sektora ociepleń. W raporcie znajdą się odpowiedzi na pytania m.in. o preferencje wykonawców, czynniki wyboru systemów ETICS czy o preferowane miejsca ich zakupu.

Przeczytaj, jakie plany mają mowe władze SSO

W badaniach i raporcie Pentoru duże nadzieje pokłada Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO).
– Przyjęcie obiektywnych standardów badawczych w zakresie jakości produkcji i stosowania materiałów ociepleniowych leży zarówno w interesie całej branży ETICS, jak i inwestorów stosujących na swych budynkach systemy ociepleń ścian zewnętrznych oraz mieszkańców ocieplonych domów. Niezależny projekt „Rynek ociepleń budynków w Polsce” daje szansę na osiągnięcie tego celu – twierdzi Piotr Ciborowski, członek zarządu SSO, i idzie dalej uważając, że badanie przyczyni się do harmonijnego rozwoju tego rynku.


TNS Pentor Poznań
został utworzony w 1995 roku jako regionalny oddział TNS Pentor, od 1999 roku działa jako wydzielona firma badawcza, łącząca funkcję regionalnego przedstawiciela Pentoru i samodzielnej agencji badawczej. TNS Pentor Poznań od początku swojej działalności specjalizuje się w badaniach z branży budowlanej.

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)
to organizacja branżowa czołowych polskich producentów materiałów do systemów ETICS. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa, promują również prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. Jest jednym z inicjatorów powołania, w roku 2008, European Association for ETICS (EAE), forum współpracy krajowych stowarzyszeń. Więcej informacji: www.systemyocieplen.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej