Grupa OKNOPLAST współpracuje ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie

2020-04-16 13:33
laboratorium
Autor: Grupa OKNOPLAST Dzięki Grupie OKNOPLAST szpitalne laboratorium będzie wykonywać więcej testów na koronawirusa

Dzięki grupie OKNOPLAST będzie przeprowadzanych więcej testów na koronawirusa. Firma pomoże rozwinąć w tym celu działalność laboratorium diagnostycznego krakowskiego szpitala.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

W akcję pomocy do walki z epidemią włączyła się Grupa OKNOPLAST, wspierając Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Szpital utworzył Pracownię Immunodiagnostyki i Diagnostyki Molekularnej Zakładu Mikrobiologii, w której przez 8 godzin dziennie były sprawdzane kolejne próbki. Grupa OKNOPLAST przekazała środki, dzięki którym pracownia będzie działała przez całą dobą, przez co możliwości wykonywania testów na COVID-19 znacznie się zwiększą.

Aby nieść skuteczną pomoc i zagwarantować bezpieczeństwo niezbędny jest wyspecjalizowany sprzęt zarówno medyczny jak i diagnostyczny. Nieoceniona w tym zakresie jest pomoc firm i darczyńców, która w tej kryzysowej sytuacji jest dla nas realnym wsparciem. Chciałbym podziękować Grupie OKNOPLAST za jej ogromne zaangażowanie. Dzięki jej wsparciu będzie możliwa ciągła, 24 godzinna praca i diagnostyka kolejnych próbek w Pracowni Immunodiagnostyki i Diagnostyki Molekularnej Zakładu Mikrobiologii. Nasze możliwości wykonywania testów zwiększą się aż trzykrotnie. Pamiętajmy, że przeprowadzanie testów jest podstawą walki z pandemią. Tylko dzięki testom wiemy jakie dalsze kroki podejmować – informuje Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej