Czasowa obniżka cen gazu dla firm. Ile wynosi i jak długo będzie obowiązywać?

2022-02-09 9:46

Obniżkę cen gazu zapowiedziało PGNiG OD - największy sprzedawca detaliczny gazu. Dotyczy klientów biznesowych. To już zresztą druga czasowa obniżka cen gazu w tym roku dla tej grupy odbiorców. O ile mniej przedsiębiorcy zapłacą za gaz?

Ile mniej firmy zapłacą za gaz?

PGNiG Obrót Detaliczny wprowadziło kolejna obniżkę cen gazu dla odbiorców biznesowych. Zapłacą oni za gaz o 35% mniej w stosunku do cennika z I. połowy stycznia 2022 - wynika z informacji zamieszczonej na stronie spółki.

PGNiG OD zastrzega, że obniżka nie obejmuje odbiorców rozliczających się na podstawie cen innych niż wynikające z cennika Gaz dla Biznesu nr 9, określonych w zawartych czasowych aneksach lub przyjętych ofertach specjalnych.

Do kiedy obowiązuje obniżka cen gazu?

Jak można przeczytać na stronie spółki, po obniżce z 14 stycznia o 25% cennika Gaz dla Biznesu nr 9, od 1 lutego wprowadzono kolejną obniżkę o 10 pkt, co oznacza, że nowe ceny są o 35% niższe od poziomu sprzed 14 stycznia. Niższe ceny za gaz maja obowiązywać do 31 marca.

Obniżka dotyczy ceny netto paliwa gazowego bez akcyzy. Są nią objęci automatycznie wszyscy odbiorcy podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w zmienionym cenniku, w okresie obowiązywania obniżki. Skorzystanie z obniżki nie wymaga od odbiorców podjęcia jakichkolwiek działań, a ceny uwzględniające obniżkę będą automatycznie stosowane przez sprzedawcę w rozliczeniach z odbiorcami - podkreśliła spółka.

Obniżka cen gazu:

  • w okresie od 14 stycznia 2022 r. do 31 stycznia 2022 r. –  25% od cen określonych w Cenniku,
  • w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 marca 2022 r. –  35% od cen cennikowych.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej