Newbridge przekazuje szpitalom produkty spożywcze i środki higieniczne

2020-03-30 17:02
Centrum Nowe czyżyny w Krakowie, inwestor i deweloper Newbridge
Autor: Newbridge Centrum Nowe Czyżyny z portfolio Newbridge wspomógł Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu

Firma Newbridge uznała, że w związku z epidemią koronawirusa zabezpieczenie personelu medycznego szpitali jest szczególnym priorytetem. Żywność, artykuły higieniczne czy codzienne środki czystości to dziś w wielu szpitalach artykuły pierwszej potrzeby, których zapasy szybko się kończą.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Dlatego właśnie firma Newbridge (inwestor i deweloper w sektorze handlowym) postanowiła wesprzeć w czasie epidemii trzy szpitale w Toruniu, Krakowie i Łodzi, do których trafiło  ponad  3 tys. produktów spożywczych, środków czystości i artykułów higienicznych. To inicjatywa trzech centrów handlowych należących do Newbridge.

Szpital Specjalistyczny dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu zaopatrzy Centrum Nowe Bielawy (760 produktów.) oraz największy najemca w tym centrum, lokalny oddział Carrefour, który również przekazał darowiznę na rzecz szpitala - w sumie do toruńskiego szpitala trafiło ponad 900 różnych produktów, m.in. żywność i artykuły higieniczne. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu otrzymał podobne wsparcie (650 produktów) od Centrum Nowe Czyżyny, a Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi pomaga Centrum Nowa Górna (ponad 1,5 tys. produktów pierwszej potrzeby).

Dzięki akcji Newbridge Poland szpitale uzupełniły one swoje rezerwy w zapas m.in. wody mineralnej, soków, herbaty, kawy, mleka, cukru, wafli ryżowych, chrupkiego pieczywa, gotowych dań do odgrzania, suchych produktów, konserw, zup, kisieli czy dżemów, mydła w płynie, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, żele pod prysznic oraz szampony, z których korzystać będą zarówno pacjenci jak i lekarze oraz pielęgniarki.

– Świadomi sytuacji, z jaką mierzą się obecnie pacjenci i polska służba zdrowia, bez namysłu zareagowaliśmy i zwróciliśmy się z pytaniem do szpitali, co możemy im podarować. Cieszymy się, że choć w minimalnym stopniu możemy przyłączyć się do walki z epidemią, która dotyka nas wszystkich – mówi Marta Drzewiecka, Marketing & Customer Experience Manager.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej