NEPI Rockcastle wspiera Międzynarodowy Czerwony Krzyż

2020-03-30 16:17
Galeria Alfa Centrum Białystok
Autor: alfacentrum.com.pl Galeria Alfa Centrum w Białymstoku jest wśrod polskich placówek należących do NEPI Rockcastle

NEPI Rockcastle przekazał darowiznę w wysokości 150 tys. euro na rzecz Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, by wspomóc wysiłki organizacji mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa w regionie oraz ochronę personelu medycznego.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Środki, przekazane oraz zebrane przez NEPI Rockcastle, będą rozdysponowane – zgodnie z aktualnymi potrzebami medycznymi – między wybranymi oddziałami Czerwonego Krzyża w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki temu możliwy będzie zakup niezbędnych produktów pielęgnacyjnych, takich jak: maseczki ochronne, mydło, środki dezynfekujące do rąk, chusteczki i inne produkty higieniczne. Pieniądze z darowizny pomogą także Czerwonemu Krzyżowi w realizacji kampanii edukacyjnych. W ramach walki z koronawirusem, NEPI Rockcastle w Polsce wdrożył także strategię pomocy pracownikom ochrony zdrowia. Firma rozpoczęła dystrybucję 8000 maseczek oraz 1200 litrów płynów antybakteryjnych do lokalnych szpitali w 9 miastach, gdzie znajdują się jej obiekty. Ponadto, w zależności od potrzeb, lokalne placówki medyczne zostaną doposażone w inne środki ochronny osobistej oraz posiłki energetyczne.  

NEPI Rockcastle również apeluje do fundacji i stowarzyszeń, zachęcając wspierania tych, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Grupa NEPI Rockcastle działa w myśl idei, że jej placówki to #GalerieOtwarteNaPomoc. NEPI Rockcastle jest wiodącym inwestorem oraz deweloperem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, jest w pierwszej dziesiątce europejskich firm z branży nieruchomości komercyjnych pod względem wartości rynkowej. Firma ma w swoim portfelu również nieruchomości w Polsce (m.in. wielkie centra handlowe).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej