NDI wygrało dwa przetargi na budowę

2012-08-20 15:19
Linia kolejowa Kraków-Rzeszów w przebudowie
Autor: PKP PLK SA

NDI pozyskało w przetargu dwa nowe kontrakty na budowę. Wykonawca zrealizuje je we współpracy z hiszpańskim Balzola. Łączna wartość umów wynosi ponad 20 milionów złotych.

Spółka NDI pozyskała na drodze przetargu dwa nowe kontrakty na budowę. W ramach pierwszego, wykonawca przebuduje linię kolejową na Mazowszu za ponad 11 mln złotych. Inwestycja zakłada modernizację torów na trasie Tłuszcz - Ostołęka.

Zobacz także: Konsorcjum Stali nie będzie inwestować w budownictwo? WIDEO

Projekt, na którego umowa o generalne wykonawstwo została podpisana 16 sierpnia, zakłada prace remontowe toru o długości ponad 5 kilometrów oraz przebudowę przejazdów. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone w ciągu pięciu miesięcy.

NDI buduje w Katowicach

Druga realizacja o wartości 10,5 mln złotych dotyczy kolejnej przebudowy torowiska w Katowicach, na odcinku Plac Wolności - Rynek. Roboty mają rozpocząć się we wrześniu i potrwają 12 miesięcy. Zleceniodawca spółka Tramwaje Śląskie wybrał wykonawcę w przetargu.

NDI liderem konsorcjum

Ten projekt jak i inwestycję na Mazowszu, NDI wykona jako lider konsorcjum z hiszpańskim Balzola. Przypomnijmy, że to już trzecie w ciągu ostatnich miesięcy postępowanie, które wygrało NDI wspólnie z hiszpańskim partnerem. W lutym konsorcjum wygrało przetarg na przebudowę układu torowo-drogowego Rondo-Rynek w centrum Katowic.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej