NDI wygrało dwa przetargi na budowę

2012-08-20 15:19
Linia kolejowa Kraków-Rzeszów w przebudowie
Autor: PKP PLK SA

NDI pozyskało w przetargu dwa nowe kontrakty na budowę. Wykonawca zrealizuje je we współpracy z hiszpańskim Balzola. Łączna wartość umów wynosi ponad 20 milionów złotych.

Spółka NDI pozyskała na drodze przetargu dwa nowe kontrakty na budowę. W ramach pierwszego, wykonawca przebuduje linię kolejową na Mazowszu za ponad 11 mln złotych. Inwestycja zakłada modernizację torów na trasie Tłuszcz - Ostołęka.

Zobacz także: Konsorcjum Stali nie będzie inwestować w budownictwo? WIDEO

Projekt, na którego umowa o generalne wykonawstwo została podpisana 16 sierpnia, zakłada prace remontowe toru o długości ponad 5 kilometrów oraz przebudowę przejazdów. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone w ciągu pięciu miesięcy.

NDI buduje w Katowicach

Druga realizacja o wartości 10,5 mln złotych dotyczy kolejnej przebudowy torowiska w Katowicach, na odcinku Plac Wolności - Rynek. Roboty mają rozpocząć się we wrześniu i potrwają 12 miesięcy. Zleceniodawca spółka Tramwaje Śląskie wybrał wykonawcę w przetargu.

NDI liderem konsorcjum

Ten projekt jak i inwestycję na Mazowszu, NDI wykona jako lider konsorcjum z hiszpańskim Balzola. Przypomnijmy, że to już trzecie w ciągu ostatnich miesięcy postępowanie, które wygrało NDI wspólnie z hiszpańskim partnerem. W lutym konsorcjum wygrało przetarg na przebudowę układu torowo-drogowego Rondo-Rynek w centrum Katowic.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej