Most w Połańcu chce budować 8 firm

2012-08-01 12:17
Most przez Wisłę w Połańcu
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Most przez Wisłę w Połańcu - wizualizacja

W 2014 roku ma zostać wybudowany most w Połańcu. Zamawiający - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach otworzył propozycje przetargowe na jego budowę. W przetargu wzięło udział 8 wykonawców. Najwyższa złożona propozycja opiewała na 178 milonów złotych.

W Połańcu, w woj. świętokrzyskim zostanie wybudowany most przez Wisłę wraz z drogami dojazdowymi. Inwestor, Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach, otworzył 31 lipca propozycje przetargowe na realizację projektu.

Przeczytaj również: Krzywy wiadukt pod Pabianicami

Przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem - swoje kosztorysy złożyło 8 firm i konsorcjów.

Most w Połańcu a propozycje przetargowe

  1. Mota-Engil Central Europe - 217,58 mln złotych
  2. Firesta-Fišer (Czechy) - 217,96 mln złotych
  3. FCC Construccion (Hiszpania) - 196,29 mln złotych
  4. Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź, Vistal Gdynia, Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych - 178 mln złotych
  5. Mostostal Warszawa - 187,56 mln złotych
  6. Konsorcjum: Strabag, Mostostal Kielce - 276,1 mln złotych
  7. Konsorcjum: Salini Polska, Salini Costruttori (Włochy) - 326,37 mln złotych
  8. Konsorcjum: Bilfinger Berger Budownictwo, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - 204,56 mln złotych.

Obecnie inwestor sprawdza złożone kosztorysy pod względem formalno-prawnym. Zamawiający prognozuje, że roboty w ramach budowy powinny ruszyć w połowie października 2012 roku.

Most w Połańcu będzie największą inwestycją drogową w regionie. W ramach projektu zostaną wybudowane: most przez Wisłę, most nad rzeką Breń Stary i odcinek drogi nr 764 Staszów - Połaniec od skrzyżowania z drogą krajową 79 do skrzyżowania z drogą krajową 982. Przedsięwzięcie zakłada również wybudowanie najkrótszej trasy, która połączy woj. świętokrzyskie z podkarpackim i dalej z przejściami granicznymi na Ukrainę i Słowację. Inwestycja ma zostać ukończona do końca października 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej