Most przez Wisłę w Połańcu. Ogłoszono przetarg na budowę

2012-06-21 11:12
Most przez Wisłę w Połańcu
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Most przez Wisłę w Połańcu - wizualizacja

W Połańcu zostanie wybudowany most przez Wisłę. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach ogłosił przetarg na roboty budowlane. Inwestycja ma zostać ukończona w IV kwartale 2014 roku.

W Połańcu, w woj. świętokrzyskim zostanie wybudowany most przez Wisłę wraz z drogami dojazdowymi. Inwestor, Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił 20 czerwca przetarg na budowę przeprawy.

Przeczytaj również: Spalarnia odpadów w Białymstoku. Znamy propozycje przetargowe na budowę

Most przez Wisłę w Połańcu

W połowie października 2012 roku, mają ruszyć roboty budowlane przy realizacji jednej z większych inwestycji drogowych w regionie - mostu przez Wisłę. Budowa mostu w Połańcu ma odciążyć i usprawnić ruch pomiędzy woj. świętokrzyskim a podkarpackim. W ramach projektu zostanie wybudowana najkrótsza trasa łącząca oba województwa, a dalej z przejściami granicznymi na Ukrainę i Słowację.

Więcej o inwestycji >>

Przedsięwzięcie zakłada budowę mostu przez Wisłę i mostu nad rzeką Breń Stary oraz budowę odcinka drogi nr 764 Staszów - Połaniec od skrzyżowania z drogą krajową 79 do skrzyżowania z drogą krajową 982. Droga zostanie gruntownie przebudowana - oprócz nowych chodników, nawierzchni i kanalizacji zostaną wybudowane, m.in. ścieżki rowerowe i ekrany akustyczne. Budowa ma zostać zrealizowana do 31 października 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej