Most przez Wisłę w Połańcu. Ogłoszono przetarg na budowę

2012-06-21 11:12
Most przez Wisłę w Połańcu
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Most przez Wisłę w Połańcu - wizualizacja

W Połańcu zostanie wybudowany most przez Wisłę. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach ogłosił przetarg na roboty budowlane. Inwestycja ma zostać ukończona w IV kwartale 2014 roku.

W Połańcu, w woj. świętokrzyskim zostanie wybudowany most przez Wisłę wraz z drogami dojazdowymi. Inwestor, Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił 20 czerwca przetarg na budowę przeprawy.

Przeczytaj również: Spalarnia odpadów w Białymstoku. Znamy propozycje przetargowe na budowę

Most przez Wisłę w Połańcu

W połowie października 2012 roku, mają ruszyć roboty budowlane przy realizacji jednej z większych inwestycji drogowych w regionie - mostu przez Wisłę. Budowa mostu w Połańcu ma odciążyć i usprawnić ruch pomiędzy woj. świętokrzyskim a podkarpackim. W ramach projektu zostanie wybudowana najkrótsza trasa łącząca oba województwa, a dalej z przejściami granicznymi na Ukrainę i Słowację.

Więcej o inwestycji >>

Przedsięwzięcie zakłada budowę mostu przez Wisłę i mostu nad rzeką Breń Stary oraz budowę odcinka drogi nr 764 Staszów - Połaniec od skrzyżowania z drogą krajową 79 do skrzyżowania z drogą krajową 982. Droga zostanie gruntownie przebudowana - oprócz nowych chodników, nawierzchni i kanalizacji zostaną wybudowane, m.in. ścieżki rowerowe i ekrany akustyczne. Budowa ma zostać zrealizowana do 31 października 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej