Most Grota-Roweckiego ma tego samego wykonawcę co II linia metra

2013-03-21 15:54
Most Grota
Autor: Mariusz Grzelak se.pl Za ile będzie przebudowany Most Grota?

Z 20 wykonawców, których GDDKiA zaprosiła do kolejnego etapu przetargu na przebudowę mostu Grota-Roweckiego w Warszawie, do finału doszło sześciu. A przetarg wygrała firma, która buduje obecnie II linię metra. GDDKiA na tę inwestycję planowała wydać około 1 mld zł, wyda o 40% mniej.

Oczywiście chodzi o firmę Astaldi S.p.A., która w konsorcjum z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów złożyła najkorzystniejszą ofertę - 544 498 624 zł. Wykonawca będzie miał 27 miesięcy na całe przedsięwzięcie. Zadania obejmuje m.in. poszerzenie mostu Grota-Roweckiego do pięciu pasów ruchu, w obu kierunkach (dwa dla drogi S8 i trzy dla ruchu lokalnego), przebudowę Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Powązkowskiej, przebudowę węzłów Modlińska i Powązkowska, postawienie ekranów akustycznych, budowę chodników i ścieżek rowerowych, zagospodarowanie terenu zielenią. Przebudowywany odcinek ma około 4 km długości.
Teraz dokumentacja przetargowa trafiła do kontroli przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to podpisanie umowy planowane jest na kwiecień.

Kwota, którą zaoferowało w przetargu konsorcjum Astaldi i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów to niecałe 60% kwoty, jaką na GDDKiA zamierzała wydać na tę inwestycję. Pozostałe cztery konsorcja i jedna firma przebudowę mostu Grota-Roweckiego wyceniły na:
Metrostav a.s. - 796 304 041 zł
FCC Construccion SA i IDS-BUD SA - 835 888 320 zł
Mota-Engil Central Europe SA  i Mota-Engil Engenharia e Construcao - 897 022 196 zł
POL-AQUA SA i Dragados SA - 920 142 626 zł
Budimex SA i Ferrovial Agroman SA - 1 781 681 555 zł.

Miejmy nadzieję, że wspólny wykonawca nie zaszkodzi ani budowie II linii metra ani przebudowie mostu Grota-Roweckiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej