Lotnisko Modlin gotowe na EURO! Ruszy pełną parą w lipcu.

2012-02-02 16:06
Lotnisko Modlin
Autor: Port lotniczy w Modlinie Sp. z o.o. Podpisanie umowy z przewoźnikiem Wizz Air

Lotnisko Modlin zostanie otwarte już w lipcu. Natomiast port lotniczy w Modlinie przyjmie pierwszych pasażerów w czerwcu, podczas mistrzostw EURO 2012. Lotnisko ma już pierwszego partnera - przewoźnika Wizz Air.

Za niespełna pół roku Lotnisko Modlin zostanie oficjalnie otwarte. Natomiast juz w czerwcu port lotniczy w Modlinie będzie gotowy na przyjęcie podróżujących podczas EURO 2012.

Przeczytaj również: Lotnisko Modlin zyska połączenie kolejowe z Płockiem?

Lotnisko Modlin otwarte latem

W pierwszej kolejności lotnisko będzie obsługiwało przewoźników niskokosztowych oraz loty czarterowe. Regularne loty (międzynarodowe i krajowe) rozpoczną się latem. Lotnisko Modlin ma już pierwszego partnera - Wizz Air. Umowa pomiędzy stronami została podpisana 1 lutego. W związku z tym, przewoźnik Wizz Air przeniesie wszystkie swoje operacje, które do tej pory wykonywał z Lotniska Chopina w Warszawie na Lotnisko Modlin, począwszy od 18 lipca 2012 roku.

Mówi Marcin Danił, wiceprezes lotniska w Modlinie:

Lotnisko Modlin - opis inwestycji

Budowa portu lotniczego w Modlinie rozpoczęła się 8 października 2010 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Erbud. Całkowity koszt inwestycji prowadzonej przez Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa - Modlin, wynosi ponad 300 mln złotych. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez RPO WM w kwocie 76 mln złotych. Przybliżony koszt inwestycji to ok. 250 mln złotych, z czego 103 mln pozyskane zostaną z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Dojazd do lotniska samochodem z Warszawy zajmuje ok. 40 minut. Zarząd Województwa Mazowieckiego zadecydował, że lotnisko Modlin zostanie wyposażone w podziemną stację kolejową. Od 1 czerwca PKP uruchamiają specjalne "lotniskowe" pociągi, które będą kursować między Modlinem, a Warszawą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej