Lotnisko Modlin gotowe na EURO! Ruszy pełną parą w lipcu.

2012-02-02 16:06
Lotnisko Modlin
Autor: Port lotniczy w Modlinie Sp. z o.o. Podpisanie umowy z przewoźnikiem Wizz Air

Lotnisko Modlin zostanie otwarte już w lipcu. Natomiast port lotniczy w Modlinie przyjmie pierwszych pasażerów w czerwcu, podczas mistrzostw EURO 2012. Lotnisko ma już pierwszego partnera - przewoźnika Wizz Air.

Za niespełna pół roku Lotnisko Modlin zostanie oficjalnie otwarte. Natomiast juz w czerwcu port lotniczy w Modlinie będzie gotowy na przyjęcie podróżujących podczas EURO 2012.

Przeczytaj również: Lotnisko Modlin zyska połączenie kolejowe z Płockiem?

Lotnisko Modlin otwarte latem

W pierwszej kolejności lotnisko będzie obsługiwało przewoźników niskokosztowych oraz loty czarterowe. Regularne loty (międzynarodowe i krajowe) rozpoczną się latem. Lotnisko Modlin ma już pierwszego partnera - Wizz Air. Umowa pomiędzy stronami została podpisana 1 lutego. W związku z tym, przewoźnik Wizz Air przeniesie wszystkie swoje operacje, które do tej pory wykonywał z Lotniska Chopina w Warszawie na Lotnisko Modlin, począwszy od 18 lipca 2012 roku.

Mówi Marcin Danił, wiceprezes lotniska w Modlinie:

Lotnisko Modlin - opis inwestycji

Budowa portu lotniczego w Modlinie rozpoczęła się 8 października 2010 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Erbud. Całkowity koszt inwestycji prowadzonej przez Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa - Modlin, wynosi ponad 300 mln złotych. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez RPO WM w kwocie 76 mln złotych. Przybliżony koszt inwestycji to ok. 250 mln złotych, z czego 103 mln pozyskane zostaną z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Dojazd do lotniska samochodem z Warszawy zajmuje ok. 40 minut. Zarząd Województwa Mazowieckiego zadecydował, że lotnisko Modlin zostanie wyposażone w podziemną stację kolejową. Od 1 czerwca PKP uruchamiają specjalne "lotniskowe" pociągi, które będą kursować między Modlinem, a Warszawą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej