Kto wybuduje ujęcie wody w Elektrowni Rybnik? Przetarg ogłoszony

2012-08-22 11:32
Elektrownia Bełchatów
Autor: D. Śmigielski / PGE Elektrownia Bełchatów SA

Na terenie Elektrowni Rybnik w 2015 roku ma zostać wybudowane ujęcie wody i pompownia. Grupa EDF ogłosiła przetarg na budowę obiektów. Wykonawcy mogą składać propozycje do 10 października.

EDF Polska CUW ogłosiła 21 sierpnia przetarg na budowę instalacji części technologicznej w Elektrowni Rybnik.

Przeczytaj również: PKP ogłosiły przetarg na budowę linii kolejowej

Przetarg na budowę - zakres

W ramach projektu zostanie wybudowane ujęcie wody o wydajności 7500m3/h (maksymalnej wydajności 10000m3/h), rurociągi oraz pompownia z innymi urządzeniami kanałowymi.

Przedsięwzięcie realizowane będzie w ramach projektu "Ruda", który zakłada budowę nowego nadkrytycznego bloku energetycznego o mocy 900 MW na terenie istniejącej Elektrowni Rybnik. Wybrany w przetargu wykonawca będzie zobowiązany również do przeprowadzenia prac związanych z instalacjami elektrycznymi. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać kosztorysy do 10 października do godz. 11.00. Inwestycja ma rozpocząć się w grudniu i powinna zostać zrealizowana do lutego 2015 roku.

Szczegółowe informacje o przetargu >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej