Kanalizacja za blisko 70 mln złotych. ABM Solid buduje na Śląsku

2012-04-30 12:56
Kanalizacja
Autor: brak danych

Spółka ABM Solid podpisała kontrakt o roboty budowlane na wybudowanie instalacji sanitarnej na Żywiecczyźnie. Kanalizacja o wartości blisko 70 mln złotych zostanie zrealizowana w ciągu dwóch lat. Jest to kolejne przedsięwzięcie tego typu, które firma wykona na Śląsku.

Tarnowska spółka ABM Solid podpisała 27 kwietnia umowę o roboty budowlane o wartości 69 mln złotych. W ramach kontraktu wykonawca wybuduje na zlecenie Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu, instalację sanitarną w gminia Jeleśnia. Pozyskany kontrakt jest największym jaki dotychczas firma podpsiała w tym roku. Aktualnie wartość umów realizowanych w tym obszarze wynosi ok. 280 mln złotych.

Przeczytaj również: ABM Solid będzie budował z Chińczykami bloki energetyczne

Kanalizacja a roboty budowlane

Kontrakt obejmuje wybudowanie w Jeleśni i w pobliskich miejscowościach 25-kilometrowej instalacji sieci wodociągowej. Ponadto, ABM Solid zrealizuje 100-kilometrowy odcinek kanalizacji wraz z infrastrukturą towarzyszącą w postaci 21 pompowni sieciowych i 36 przydomowych oczyszczalni ścieków. Roboty budowlane mają rozpocząć się w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy. Kanalizacja zostanie wybudowana w I połowie 2014 roku. Warto zaznaczyć, że przedsięwzięcie jest kolejnym, które ABM Solid wykona dla Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu. ABM Solid aktualnie prowadzi budowę w okolicach Żywca przy kanalizacji sanitarnej w gminach Łodygowice oraz Lipowa. Łączna wartość tych projektów to około 124 mln złotych netto. Nowo pozyskany kontrakt w Jeleśni, podobnie jak poprzednie realizowane w okolicach Żywca, współfinansowany jest z funduszy spójności UE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej