ABM Solid będzie budował z Chińczykami bloki energetyczne

2012-04-26 14:31
ABM Solid podpisał z Chińczykami umowę o współpracy
Autor: Prospects Magazine

Firma ABM Solid podpisała z chińska spółką China National Electric Engineering Co. (CNEEC) umowę o współpracy w sektorze budownictwa energetycznego. Przesiębiorstwa będą ze sobą kooperowały, przede wszystkim w przetargach na bloki energetyczne.

Tarnowska spółka ABM Solid podpisała umowę o strategicznej współpracy z China National Electric Engineering Co.(CNEEC). Zawarty 24 kwietnia kontrakt obejmuje budownictwo energetyczne.

Przeczytaj również: Browar Lubicz. ABM Solid wykona roboty budowlane w Krakowie

ABM Solid a współpraca z CNEEC

Polska spółka będzie współpracowała z CNEEC przy przygotowaniu propozycji przetargowych na bloki energetyczne. Przypomnijmy, że ABM Solid wspierał już chińskiego wykonawcę w przetargu na budowę bloku energetycznego w Kozienicach.
W przypadku, kiedy CNEEC wygra przetarg, ABM Solid będzie miał pierszeństwo jako podwykonawca. Zawarty kontrakt zakłada dalszą kolaborację spółek w postępowaniach na budowę bloków energetycznych w Elektrowni Jaworzno i Elektrowni Północ. Strategiczna współpraca obejmuje także kooperację w przetargach na budowę linii energetycznych, zarówno sieci przesyłowej jak i dystrybucyjnej. W przyszłości China National Electric Engineering Co., nie wyklucza zacieśnienia partnerstwa poprzez zaangażowanie w kapitale ABM SOLID. Umowa została podpisana na 5 lat z możliwością przedłużenia na kolejne 5.

- Sieć przesyłowa w Polsce wymaga ogromnych inwestycji. Operator systemu szacuje, że do 2016 roku wyda na inwestycje 8 mld złotych, do tego dochodzą jeszcze wydatki na sieć dystrybucyjną. Wspólnie z CNEEC chcemy uczestniczyć w części kontraktów z tej puli - komentuje Marek Pawlik, prezes ABM Solid.

ABM Solid inwestuje w budownictwo energetyczne

Szacuje się, że w najbliższych latach Polska zainwestuje w energetykę ok. 200 mld złotych. ABM Solid chce wykorzystać dotychczasowe kompetencje nabyte przy realizacji inwestycji z branży energetycznej i połączyć siły z Chińczykami. Oprócz wspierania CNEEC polska spółka, będzie aktywnie uczestniczyła w innych przetargach energetycznych, również przez stworzenie konsorcjum.

Elektrownia Bełchatów
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej