Hydrobudowa zaskoczona wnioskiem o upadłość

2012-04-24 13:49
Autostrada A4
Autor: GDDKiA Autostrada A4 - nasypy

Hydrobudowa Polska, firma uczestnicząca w konsorcjach budujących strategiczne obiekty (m.in. Stadion Narodowy, Stadion Miejski w Poznaniu, autostrada A4) dowiedziała się z mediów, że w poznańskim sądzie rejonowym został złożony wniosek o ogłoszenie jej upadłości. Wszystko się jednak wyjaśniło i Hydrobudowie, przynajmniej na razie, wyrok upadłościowy nie grozi.

Był wniosek o upadłość

Hydrobudowę zaalarmowały doniesienia mediów i wypowiedź rzecznika sądu rejonowego w Poznaniu, że został złożony wniosek o upadłość likwidacyjną spółki, i że to nie jest pierwszy taki wniosek. W oświadczeniu Hydrobudowa poinformowała, że spółka nie otrzymała dotychczas jakiejkolwiek oficjalnej korespondencji lub informacji z sądu o wpłynięciu jakiegokolwiek wniosku o ogłoszenie jej upadłości. Firma zwróciła się więc o wyjaśnienia wprost do sądu. Okazało się, że rzeczywiście 17 kwietnia 2012 do sądu wpłynął wniosek o upadłość likwidacyjną spółki Hydrobudowa Polska, ale 23 kwietnia sąd zadecydował o zwrocie wniosku.

Hydrobudowa wypłacalna

Jak wynika z doniesień, wnioskodawcą o ogłoszenie upadłości Hydrobudowy była spółka Budownictwo Drogowe Krug i jest to zapewne jeden z podwykonawców budowy autostrady A4 na odcinku Tarnów - Dębica, na którym głównym wykonawcą jest konsrocjum w składzie: Hydrobudowa Polska, PBG oraz firmy Aprivia i Siac Construction. Wniosek został oddalony z przyczyn formalnych (ponoć nie został opłacony), natomiast GDDKiA zapenia, że konsorcjum odzyskało możliwość regulowania zobowiązań wobec podwykonawców i dostawców, bo 19 kwietnia została odblokowana linia kredytowa. Teraz na A4 prace powinny ruszyć dalej bez problemów...  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej