Hydrobudowa zaskoczona wnioskiem o upadłość

2012-04-24 13:49
Autostrada A4
Autor: GDDKiA Autostrada A4 - nasypy

Hydrobudowa Polska, firma uczestnicząca w konsorcjach budujących strategiczne obiekty (m.in. Stadion Narodowy, Stadion Miejski w Poznaniu, autostrada A4) dowiedziała się z mediów, że w poznańskim sądzie rejonowym został złożony wniosek o ogłoszenie jej upadłości. Wszystko się jednak wyjaśniło i Hydrobudowie, przynajmniej na razie, wyrok upadłościowy nie grozi.

Był wniosek o upadłość

Hydrobudowę zaalarmowały doniesienia mediów i wypowiedź rzecznika sądu rejonowego w Poznaniu, że został złożony wniosek o upadłość likwidacyjną spółki, i że to nie jest pierwszy taki wniosek. W oświadczeniu Hydrobudowa poinformowała, że spółka nie otrzymała dotychczas jakiejkolwiek oficjalnej korespondencji lub informacji z sądu o wpłynięciu jakiegokolwiek wniosku o ogłoszenie jej upadłości. Firma zwróciła się więc o wyjaśnienia wprost do sądu. Okazało się, że rzeczywiście 17 kwietnia 2012 do sądu wpłynął wniosek o upadłość likwidacyjną spółki Hydrobudowa Polska, ale 23 kwietnia sąd zadecydował o zwrocie wniosku.

Hydrobudowa wypłacalna

Jak wynika z doniesień, wnioskodawcą o ogłoszenie upadłości Hydrobudowy była spółka Budownictwo Drogowe Krug i jest to zapewne jeden z podwykonawców budowy autostrady A4 na odcinku Tarnów - Dębica, na którym głównym wykonawcą jest konsrocjum w składzie: Hydrobudowa Polska, PBG oraz firmy Aprivia i Siac Construction. Wniosek został oddalony z przyczyn formalnych (ponoć nie został opłacony), natomiast GDDKiA zapenia, że konsorcjum odzyskało możliwość regulowania zobowiązań wobec podwykonawców i dostawców, bo 19 kwietnia została odblokowana linia kredytowa. Teraz na A4 prace powinny ruszyć dalej bez problemów...  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej