Heilit + Woerner buduje na Śląsku

2012-08-20 14:21
Budowa drogi
Autor: Mariusz Maszner

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) wybrała w przetargu firmę, która przebuduje główną arterię komunikacyjną Wałbrzycha. Wykonawca to firma Budowlana Heilit + Woerner.

Jeszcze w 2012 roku, główna ulica Wałbrzycha zostanie przebudowana. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) rozstrzygnęła przetarg na budowę, który wygrała firma Budowlana Heilit + Woerner. Wykonawwca zrealizuje zlecenie za 2,94 mln złotych. Umowa pomiędzy stronami została podpisana 14 sierpnia.

Przeczytaj również: Czy Górny Śląsk przyciągnie nowe inwestycje magazynowe?

Przebudowa w Wałbrzychu - zakres

Inwestycja drogowa zakłada przebudowę skrzyżowania ulic 11-go listopada, Noworudzkiej, Strzegomskiej i Świdnickiej. Ponadto, w ramach projektu wykonawca wybuduje sygnalizację świetlną. Dzięki realizacji trasa zostanie dostosowana do parametrów ruchu drogowego oraz podniesie bezpieczeństwo użytkowników. Przedsięwzięcie jest finansowane z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Prace mają zakończyć się w grudniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej