Hala sportowa w Krakowie za 300 mln złotych

2012-08-16 14:24
Hala sportowa w Krakowie
Autor: www.bip.krakow.pl Hala sportowa w Krakowie - wizualizacja

Od 2011 roku Mostostal Warszawa buduje halę sportową na krakowskich Czyżynach. Wykonawca podpisał umowę o dodatkowe prace budowlane w ramach realizacji i tym samym powiększył wartość inwestycji do blisko 300 milionów złotych. Hala sportowa w Krakowie ma być gotowa w 2013 roku.

W ramach dodatkowych prac Mostostal Warszawa przeprowadzi roboty ziemne w zakresie instalacji elektrycznych, instalacji systemu sygnalizacji pożaru oraz instalacji automatyki. Prace te są konieczne i wynikają z potrzeby dostosowania obiektu do zmian przepisów dotyczących sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych. Wartość podpisanego 14 sierpnia aneksu do umowy wynosi 5,03 mln złotych netto. Dotychczas kontrakt o roboty budowlane opiewał na ponad 283 mln złotych.

Przeczytaj również: Gliwicka hala sportowa Podium. Przetarg na budowę ogłoszony

Hala sportowa w Krakowie

Hala sportowa na krakowskich Czyżynach, to kluczowa inwestycja dla miasta. Przypomnijmy, że pierwszy projekt budowlany, który miał zostać zrealizowany kilka lat temu, został wycofany, w związku z czym Miasto było zmuszone zlecić opracowanie nowego. Kiedy druga koncepcja był gotowa, pojawił się problem z finansowaniem inwestycji, znalezieniem wykonawcy oraz wybraniem przyszłego zarządcy hali. Obecnie wygląda na to, że nowo budowana hala sportowa w Krakowie zostanie wybudowana w terminie, czyli w trzecim kwartale 2013 roku. Obiekt o charakterystycznej bryle w kształcie UFO budowany jest w pobliżu Parku Lotników.

Hala sportowa w Krakowie

Ty obiektu: hala widowiskowo-sportowa
Lokalizacja: Kraków, zbieg Al. Pokoju i ul. Stanisława Lema (Park Lotników Polskich),
(woj. małopolskie)
Wielkość widowni: 15328 miejsc, 18 tys. miejsc (dla koncertów)
pow.całkowita [m2]: 96815
kubatura [m3]: 614511
Realizacja: II kw. 2011- III kw. 2013
Stan inwestycji: realizowana

Inwestor: Agencja Rozwoju Miasta
Projekt architektoniczny: konsorcjum: Perbo Projekt, Modern Construction Systems
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej