GUNB ogłasza konkurs na budynek rekreacji indywidualnej. Konkurs dla studentów i absolwentów architektury

2022-09-16 12:24
Budynek rekreacji indywidualnej
Autor: ThinkstockPhotos Budynek rekreacji indywidualnej to taki budynek, którego powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 m2

Tym razem tematem konkursu ogłoszonego przez GUNB jest koncepcja budynku rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy do 70 m2. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać prace w aż trzech tematach. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 31 grudnia 2022. Publiczne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi pod koniec lutego 2023.

Po sukcesie ubiegłorocznego konkursu (konkurs na dom jednorodzinny o powierzchni zabudowy do 70 m², bezpłatne projekty do pobrania z bazy projektów, przym. red.) przyszedł czas na poszerzenie naszej oferty o rekreację. Domy rekreacyjne pełnią bardzo ważną rolę w naszym życiu -  nie tylko związaną z wypoczynkiem, ale także z bezpieczeństwem i pracą zdalną. – zapowiedział minister Piotr Uściński.  

Konkurs na projekt domu rekreacyjnego

Rusza konkurs architektoniczny „Małe budownictwo – duże korzyści” na najlepsze budynki rekreacyjne. Nowy konkurs jest kontynuacją konkursu na #DomBezFormalności Ministestwa Rozwoju i technologii. Chodzi o domy jednorodzinne do 70 m² bez pozwolenia na budowę.

Więcej o programie i konkursie DomBezFormalności przeczytasz w artykule: Domy do 70 m² bez pozwolenia - 600 zgłoszeń w całym kraju od stycznia 2022

Ogłoszony właśnie konkurs na dom rekreacyjny kierowany jest do studentów i absolwentów studiów wyższych I lub II stopnia kierunków architektonicznych i inżynierskich. Za przeprowadzenie konkursu odpowiada GUNB.

Uczestnicy mogą zgłaszać propozycje w 3 tematach:

  • Opracowanie projektu modelowego budynku rekreacji indywidualnej.

Temat ten wiąże się z poszukiwaniem optymalnych rozwiązań funkcjonalnych, w zakresie formy obiektu i przestrzennych dla budynków zapewniających funkcje rekreacyjne.

  • Inżynieria budynków rekreacyjnych.

Temat eksplorujący możliwości i zasadność stosowania rozwiązań proekologicznych w budynkach rekreacyjnych poprzez określenie relacji wielkości inwestycji początkowej do kosztów eksploatacji budynku oraz wskazanie momentu zwrotu inwestycji. Zagadnienia kluczowe: budżet i finansowanie.

  •  Praca zdalna i sytuacja zagrożenia geopolitycznego.

Temat poświęcony poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie przystosowania budynków rekreacyjnych do potrzeb pracy zdalnej oraz tymczasowego zamieszkania w sytuacji kryzysowej.

Zgłoszenie możesz wykonać indywidualnie bądź w grupie.

Zgłoszenia prac projektowych można dokonać za pośrednictwem formularza online https://formularze.gunb.gov.pl/

Nagrody w konkursie na projekt domu rekreacyjnego

W konkursie jury może przyznać nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Przewidziana jest osobno pula nagród dla studentów i absolwentów.

Za pierwsze miejsce przewidziana jest nagroda w wysokości 10 000 zł; drugie miejsce - 6000 zł; trzecie - 4000 zł.

Dodatkowo mają być wyróżnienia w wysokości 2000 zł i nagrody rzeczowe.

Terminy konkursu na projekt domu rekreacyjnego

Konkurs ruszył 14 września 2022. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 31 grudnia 2022 r.

Publiczne ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi pod koniec lutego 2023 r.

regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.gunb.gov.pl/strona/konkurs

Źródło: gunb.gov.pl; Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej