Grupa Tubądzin kupiła respiratory i dalej pomaga

2020-05-04 12:39
Tubądzin pomaga
Autor: Tubądzin Grupa Tubądzin zaopatruje potrzebujących w maskich ochronne i przyłbice

Grupa Tubądzin oraz Fundacja Tubądzin od początku wybuchu pandemii koronawirusa angażują się w pomoc placówkom w województwie łódzkim. Oprócz dwóch respiratorów przekazanych jednemu ze szpitali już w połowie marca, trwa pomoc dla personelu medycznego kolejnych placówek.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Grupa Tubądzin zakupiła i przekazała dwa respiratory reanimacyjno-transportowe, wraz z niezbędnymi butlami z tlenem, na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu.

Dom Pomocy Społecznej w Sieradzu 15 kwietnia otrzymał 1000 maseczek chirurgicznych oraz 100 przyłbic. A Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika w Łodzi otrzymał 7000 maseczek chirurgicznych i 500 przyłbic. 

Kolejne 23 500 maseczek chirurgicznych i 1300 przyłbic jest już używanych przez personel medyczny w innych szpitalach (m.in. w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi), przez strażaków podczas akcji ratunkowych oraz opiekunów domów pomocy społecznej w województwie łódzkim. Grupa Tubądzin oczekuje kolejnych dostaw materiałów niezbędnych do pracy służbom sanitarnym, mundurowym czy placówkom opiekuńczym, które zostaną im przekazane w pierwszej połowie maja.

Jednocześnie firma zachowuje ciągłość produkcji, koncentrując się na zapewnianiu maksymalnie bezpiecznych warunków pracy. Ze względu na obecną sytuację, zamknięte granice, utrudniony eksport i zaburzenia łańcucha dostaw, firma wstrzymała chwilowo pracę jednej z trzech fabryk – Ceramiki Tubądzin I. Na bieżąco realizowane są jednak wszystkie zamówienia i nie ma w tym zakresie opóźnień. 

Grupa Tubądzin to jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej