Grupa Tubądzin kupiła respiratory i dalej pomaga

2020-05-04 12:39
Tubądzin pomaga
Autor: Tubądzin Grupa Tubądzin zaopatruje potrzebujących w maskich ochronne i przyłbice

Grupa Tubądzin oraz Fundacja Tubądzin od początku wybuchu pandemii koronawirusa angażują się w pomoc placówkom w województwie łódzkim. Oprócz dwóch respiratorów przekazanych jednemu ze szpitali już w połowie marca, trwa pomoc dla personelu medycznego kolejnych placówek.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Grupa Tubądzin zakupiła i przekazała dwa respiratory reanimacyjno-transportowe, wraz z niezbędnymi butlami z tlenem, na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu.

Dom Pomocy Społecznej w Sieradzu 15 kwietnia otrzymał 1000 maseczek chirurgicznych oraz 100 przyłbic. A Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika w Łodzi otrzymał 7000 maseczek chirurgicznych i 500 przyłbic. 

Kolejne 23 500 maseczek chirurgicznych i 1300 przyłbic jest już używanych przez personel medyczny w innych szpitalach (m.in. w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi), przez strażaków podczas akcji ratunkowych oraz opiekunów domów pomocy społecznej w województwie łódzkim. Grupa Tubądzin oczekuje kolejnych dostaw materiałów niezbędnych do pracy służbom sanitarnym, mundurowym czy placówkom opiekuńczym, które zostaną im przekazane w pierwszej połowie maja.

Jednocześnie firma zachowuje ciągłość produkcji, koncentrując się na zapewnianiu maksymalnie bezpiecznych warunków pracy. Ze względu na obecną sytuację, zamknięte granice, utrudniony eksport i zaburzenia łańcucha dostaw, firma wstrzymała chwilowo pracę jednej z trzech fabryk – Ceramiki Tubądzin I. Na bieżąco realizowane są jednak wszystkie zamówienia i nie ma w tym zakresie opóźnień. 

Grupa Tubądzin to jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej