Grupa PSB otworzyła centrum logistyczne w Wąbrzeźnie

2017-08-02 13:03
Centrum logistyczne PSB
Autor: Grupa PSB Centrum logistyczne Grupy PSB w Wąbrzeźnie.

Centrum logistyczne Grupy PSB w Wąbrzeźnie na Pomorzu działa od 6 lipca 2017 r. Wybudowanie hali magazynowej o powierzchni 18,6 tys. m2 oraz utwardzenie 18 tys. m2 placu wokół niej kosztowało tę firmę 32 mln zł.

– Nowe Centrum Logistyczne będzie obsługiwało sklepy PSB Mrówka oraz częściowo składy PSB i placówki PSB Profi z północnej części Polski: do linii Poznań – Łódź – Biała Podlaska – poinformowała nas koordynator ds. Public Relations w Grupie PSB Handel Marzena Mysior-Syczuk. – Dzięki temu poprawi się logistyka dostaw w tamtym regionie Polski. Skorzystają na tym również klienci sieci PSB. Do obsługi zostało zatrudnionych 28 pracowników, a docelowo będzie pracowało ok. 80 osób.

Dodajmy, że pierwsze centrum logistyczne PSB powstało w 2012 r. w Wełeczu k/Buska-Zdroju (w centrali). Wraz z dynamicznym rozwojem sieci marketów Mrówka, po 4 latach okazało się, że to centrum logistyczne nie jest wstanie zapewnić terminowych dostawców do wszystkich partnerów. Dlatego zarząd Grupy PSB zdecydował się na inwestycję w północnej części Polski.

Grupa PSB jest największą siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Grupa zrzesza 364 małe i średnie, rodzinne firmy, które prowadzą handel w 412 składach budowlanych, w 255 marketach PSB Mrówka oraz w 52 centrach handlowych PSB Profi. W placówkach tych pracuje ponad 12 tysięcy osób.

Przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych składów, będących partnerami Grupy PSB na koniec 2016 r., osiągnęły pułap 5,7 mld zł (były wyższe o 9% w stosunku do 2015 r.). Przychody Grupy PSB (centrali) w 2016 r. przekroczyły poziom 2,2 mld zł i były najwyższe w dotychczasowej historii firmy. Udział w krajowym rynku dystrybucji materiałów budowlanych szacowny jest na 14%, a w rynku hurtowym ponad 25%. W 2017 roku znajomość marki Grupy PSB deklarowało 46% Polaków, sieć sklepów PSB Mrówka 57%, a placówek PSB Profi 21%.

Mrówka w Koziegłowach
Autor: Grupa PSB Sklep Mrówka w Koziegłowach.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej