Grupa PSB otworzyła centrum logistyczne w Wąbrzeźnie

2017-08-02 13:03
Centrum logistyczne PSB
Autor: Grupa PSB Centrum logistyczne Grupy PSB w Wąbrzeźnie.

Centrum logistyczne Grupy PSB w Wąbrzeźnie na Pomorzu działa od 6 lipca 2017 r. Wybudowanie hali magazynowej o powierzchni 18,6 tys. m2 oraz utwardzenie 18 tys. m2 placu wokół niej kosztowało tę firmę 32 mln zł.

– Nowe Centrum Logistyczne będzie obsługiwało sklepy PSB Mrówka oraz częściowo składy PSB i placówki PSB Profi z północnej części Polski: do linii Poznań – Łódź – Biała Podlaska – poinformowała nas koordynator ds. Public Relations w Grupie PSB Handel Marzena Mysior-Syczuk. – Dzięki temu poprawi się logistyka dostaw w tamtym regionie Polski. Skorzystają na tym również klienci sieci PSB. Do obsługi zostało zatrudnionych 28 pracowników, a docelowo będzie pracowało ok. 80 osób.

Dodajmy, że pierwsze centrum logistyczne PSB powstało w 2012 r. w Wełeczu k/Buska-Zdroju (w centrali). Wraz z dynamicznym rozwojem sieci marketów Mrówka, po 4 latach okazało się, że to centrum logistyczne nie jest wstanie zapewnić terminowych dostawców do wszystkich partnerów. Dlatego zarząd Grupy PSB zdecydował się na inwestycję w północnej części Polski.

Grupa PSB jest największą siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Grupa zrzesza 364 małe i średnie, rodzinne firmy, które prowadzą handel w 412 składach budowlanych, w 255 marketach PSB Mrówka oraz w 52 centrach handlowych PSB Profi. W placówkach tych pracuje ponad 12 tysięcy osób.

Przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych składów, będących partnerami Grupy PSB na koniec 2016 r., osiągnęły pułap 5,7 mld zł (były wyższe o 9% w stosunku do 2015 r.). Przychody Grupy PSB (centrali) w 2016 r. przekroczyły poziom 2,2 mld zł i były najwyższe w dotychczasowej historii firmy. Udział w krajowym rynku dystrybucji materiałów budowlanych szacowny jest na 14%, a w rynku hurtowym ponad 25%. W 2017 roku znajomość marki Grupy PSB deklarowało 46% Polaków, sieć sklepów PSB Mrówka 57%, a placówek PSB Profi 21%.

Mrówka w Koziegłowach
Autor: Grupa PSB Sklep Mrówka w Koziegłowach.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej