Grupa CALEFFI pomaga szpitalom we Włoszech

2020-03-30 14:59
CALEFFI pomaga
Autor: CALEFFI Włoski producent komponentów do układów ogrzewania, klimatyzacji, instalacji wody użytkowej, CALEFFI wspiera finansowo rodzime szpitale

Grupa CALEFFI jest włoską firmą, ale prowadzi działalność również w innych krajach, także w Polsce. Sytuacja służby zdrowia i skala epidemii koronawirusa we Włoszech skłoniła firmę do pomocy na poziomie 1 mln euro.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Grupa CALEFFI S.P.A., z tworzącymi ją firmami Caleffi Hydronic Solutions, Cristiną Rubinetterie, Pressco i RDZ, która jest obecna również w Polsce, zdecydowała o przekazaniu 1 mln euro dwóm włoskim szpitalom by wspomóc walkę z koronawirusem. Środki mają zostać przeznaczone na urządzenia ratujące życie, pokrycie bieżących wydatków i wsparcie badań nad wirusem. Darowizna zostanie podzielona po równo pomiędzy szpitale:

  • Trinità di Borgomanero (urządzenia służące do ratowania ludzkiego życia) oraz
  • Maggiore Policlinico w Mediolanie (pokrycie bieżących wydatków na opiekę medyczną i pomoc niezbędną dla pacjentów zagrożonych koronawirusem, część dotacji zostanie także wykorzystana na badania nad wirusem).

Władze firmy zachęcają ponadto inne firmy oraz osoby prywatne  z branży do aktywnego wspierania instytucji oraz inicjatyw związanych z redukcją zagrożeń wywołanych przez pandemię COVID-19. Grupa CALEFFI to europejski lider w produkcji komponentów do układów ogrzewania, klimatyzacji, instalacji wody użytkowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej