Grupa Accor wspiera pracowników i właścicieli hoteli w czasie pandemii COVID-19

2020-04-08 18:24
Grupa Accor wspiera pracowników i właścicieli hoteli w czasie pandemii COVID-19
Autor: Grupa Accor

Z myślą o wparciu pracowników i właścicieli hoteli w obliczu epidemii korona wirusa i związanego z nią zapaścią w branży hotelarskiej Grupa Accor stworzyła specjalny fundusz „ALL Heartist Fund”, do którego trafi 25 proc. dywidendy, czyli blisko 70 mln euro. Pieniądze te mają pomóc podjąć działania zmierzające do rozwiązania kryzysu i pomóc w planowaniu przyszłości.

BRANŻA POMAGA

W dobie kryzysu niesienie pomocy wydaje się oczywiste. Koronawirus zaczyna blokować polską gospodarkę, mimo to, firmy budowlane i związane z budownictwem, które również stają w obliczu trudności, pomagają w walce z koronawirusem. Zbieramy przykłady takiej pomocy, bo to przejawy solidarności i dojrzałego biznesu w obliczu katastrofy, ale przede wszystkim ludzkiej empatii i życzliwości...

Przekonaj się, jak BRANŻA POMAGA

Obowiązujące od kilku tygodni ograniczenia w podróżowaniu sparaliżowały działalność branży hotelarskiej, a także sektora gastronomicznego i rozrywkowego. Ponad połowa hoteli należących do sieci Accor na całym świecie jest zamknięta. Aby ograniczyć negatywny wpływ pandemii na funkcjonowanie sieci, przygotować się na okres po ustąpieniu zagrożeń i zapewnić wsparcie oraz bezpieczeństwo pracownikom, partnerom i zgromadzonym wokół hoteli społecznościom, Rada Dyrektorów Grupy Accor postanowiła wycofać propozycję wypłaty dywidend w wysokości 280 mln euro. Po konsultacjach z głównymi akcjonariuszami Grupa zdecydowała przeznaczyć 25 proc. wspomnianej kwoty (70 mln euro) na stworzenie „All Heartist Fund”, czyli funduszu specjalnego przeznaczenia powołanego w związku z globalną pandemią COVID-19.

W ramach „ALL Heartist Fund” Grupa Accor, zatrudniająca 300 000 osób, zobowiązuje się pokryć koszty leczenia choroby COVID-19 pracownikom nieposiadającym ubezpieczenia zdrowotnego. Pomoc otrzymają także będący w trudnej sytuacji finansowej: pracownicy przebywający na tymczasowym zwolnieniu i właściciele hoteli – przy zastrzeżeniu, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Ponadto Grupa będzie dalej rozwijać i inicjatywy solidarnościowe mające na celu wsparcie pracowników służby zdrowia i organizacji non-profit.

Accor jest kompleksową grupą hotelarską oferującą gościom ponad 5000 hoteli, kurortów i rezydencji w 110 krajach świata. Grupa od ponad 50 lat świadczy usługi związane z gościnnością, dzięki czemu dysponuje portfolio 39 marek hoteli. Oprócz zakwaterowania grupa świadczy usługi w zakresie gastronomii, rozrywki, wellbeing i coworkingu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej