GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę drogi ekspresowej S19

2012-09-06 15:01
Droga ekspresowa S8. Przetargi budowlane_
Autor: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na kontynuację budowy drogi ekspresowej S19 w Rzeszowie. Wykonawcy mogą składać kandydatury do 11 października.

Rzeszowski Oddział GDDKiA ogłosił 31 sierpnia przetarg na budowę odcinka S19 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Zachodni.

Przeczytaj również: Obwodnica Gliwic - ogłoszono przetarg na budowę

Przypomnijmy, że Generalna Dyrekcja, zerwła pod koniec maja umowę z konsorcjum Radko, które budowało 8-kilometrowy odcinek drogi, z powodu braku płynności finansowej wykonawcy oraz zgłoszonego przez niego wniosku o upadłość. Konsorcjum budowało ponad 4-kilometrowy odcinek autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Zachód i 4,3-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S19.

Przetarg na budowę S19

GDDKiA chce zrealizować przedsięwzięcie oddzielnie. Wykonawcy, którzy chcą wziąć udział w postępowaniu mogą składać propozycje do 11 października. Droga ekspresowa S19 przebiegać będzie przez wschodnią część Polski, od przejścia z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej do granicy ze Słowacją. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 10 miesięcy na zrealizowanie zamówienia. Budowa jest współfinansowana ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej