Gazoport Świnoujście. Energomontaż-Południe wykona roboty na terminalu LNG

2012-04-12 12:25
Makieta terminalu LNG w Świnoujściu
Autor: Polskie LNG SA Gazoport w Świnoujściu. Makieta terminalu LNG

Gazoport Świnoujcie ma zostać uruchomiony w 2014 roku. W ramach inwestycji, spółka Energomontaż-Południe pozyskała zlecenie na roboty na terminalu LNG.

Kielecka spółka Energomontaż-Południe pozyskała, 10 kwietnia zlecenie od konsorcjum firm Saipem, Techint, PBG. Zadanie dotyczy gazoportu Świnoujście.

Przeczytaj również: Mazowsze inwestuje w odnawialne źródła energii. WIDEO

W ramach kontraktu Energomontaż wykona prace mechaniczne na terminalu LNG. Wartość umowy opiewa na 61 mln złotych. Inwestycja, która ropocznie się w czerwcu, zostanie zrealizowana do końca listopada 2013 roku. Warunkiem wejścia w życie ww. zlecenia jest brak ewentualnego protestu ze strony spółki Polskie LNG.

Gazoport Świnoujście - opis projektu

Inwestycja obejmuje budowę portu gazowego w Świnoujściu. Projekt będzie instalacją, która posłuży do odbioru i zmiany gazu w postaci skroplonej (LNG). Terminal LNG ma zostać uruchomiony w 2014 roku. Przedsięwzięcie umożliwi dostarczenie do Polski skroplonego gazu ziemnego z praktycznie każdego miejsca na świecie, w ilości, która pozwoli zaspokoić ok. 36 proc. rocznego zapotrzebowania kraju.

Budowa terminalu LNG jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć realizowanych obecnie w Polsce. Przypomnijmy, że w 2009 roku, weszła w życie specjalna ustawa rządowa, która ułatwiła procedury związane z przygotowaniem budowy. Inwestycja zostanie dofinanowana przez UE w kwocie 925 mln złotych. Środki te pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wsparcie finansowe zostanie udzielone spółce Polskie LNG przez Instytut Nafty i Gazu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej